Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft potwierdza - Windows 10 otrzyma tryb dla graczy

W aktualizacji Creators Update.

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili krążące od pewnego czasu nieoficjalne doniesienia - system Windows 10 otrzyma specjalny tryb dla graczy.

Jak poinformowano we wpisie opublikowanym na blogu Xbox Wire, opcja znajdzie się w aktualizacji o nazwie Creators Update. Wariant zoptymalizuje PC pod kątem „zwiększenia wydajności w grach”.

Na razie nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób będzie działała wspomniana funkcja, aczkolwiek obiecano, że więcej szczegółów zostanie podanych „wkrótce”. Niedługo dostęp do trybu otrzymają użytkownicy testujący kolejne wersje Windows 10.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że opcja nie będzie ograniczona tylko do PC. Z wariantu skorzystają podobno tytuły wydawane także na Xbox One oraz powstające Scorpio.

W ramach Creators Update firma Microsoft wprowadzi jeszcze szereg innych nowości. Jedną z nich będzie Beam, które pojawi się nie tylko na komputerach osobistych, ale i na Xbox One. Opcja pozwoli na transmitowanie filmów z rozgrywką w sieci.

Windows 10 zostanie rozbudowany o specjalny tryb dla graczy

Do tego Arena - specjalna sekcja w Xbox Live, z poziomu której będzie można uzyskać dostęp do turniejów w wybranych produkcjach (na początku tylko w World of Tanks i Killer Instinct). Gracze stworzą własne rozgrywki, ale nie zabraknie też zawodów organizowanych przez ESL czy FACEIT.

Creators Update ukaże się także na Xbox One. W łatce konsola otrzyma odświeżone menu - zmodyfikowane zostaną między innymi zakładki związane z osiągnięciami czy rankingiem punktów Gamerscore. Przygotowywany jest też nowy wygląd wirtualnej asystentki Cortany.

Dokładna data premiery aktualizacji nie została na razie ujawniona, ale powinna zostać opublikowana przed końcem marca tego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze