Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windows 10 otrzyma specjalny tryb dla graczy - raport

Także na Xbox One i Scorpio.

Kilka dni temu w internecie pojawiła się testowa wersja systemu Windows 10, oznaczona numerem 14997. W łatce odkryto wzmianki o tajemniczym trybie dla graczy, który ma być oficjalnie udostępniony w wiosennej aktualizacji, Creators Update.

Serwis Windows Central - powołując się na „zaufanych informatorów” - twierdzi, że wariant będzie odpowiedzialny za zarządzanie zasobami systemowymi. W momencie, gdy uruchomimy grę korzystającą z funkcji, moc obliczeniowa zostanie przekierowana na obsługę produkcji.

Ponadto tryb nie będzie ograniczony tylko do PC. Z opcji zrobią podobno użytek tytuły wydawane w ramach Universal Windows Platform.

To oznacza, że funkcja zostanie - według nieoficjalnych doniesień - zastosowana także w produkcjach na Xbox One i powstające Scorpio. Problem w tym, że na komputerach będzie ograniczona tylko do sprzedawanych za pośrednictwem sklepu Microsoftu gier na Windows 10.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie działał przygotowywany tryb. Informatorzy Windows Central twierdzą jednak, że na konsolach sprawi, by dana produkcja działała w określonym standardzie.

Windows 10 zostanie rozbudowany o specjalny tryb dla graczy?

Na Xbox One gry korzystające z opcji dla graczy mają być uruchamiane w rozdzielczości pomiędzy 900p a 1080p, a na Scorpio w 4K i 60 klatkach na sekundę.

Co jednak ważne, funkcja podobno dostępna jest już na konsolach. Latem ubiegłego roku tryb znalazł się w zaktualizowanych narzędziach deweloperskich, czego pierwsze efekty są już ponoć widoczne.

Na razie jednak należy poczekać na oficjalne i bardziej szczegółowe informacje na temat przygotowywanego trybu dla graczy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze