Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft będzie bronił przejęcia Activision przed Komisją Europejską

Na przesłuchaniu może się też pojawić Sony.

Microsoft zwrócił się do Komisji Europejskiej o zorganizowanie zamkniętego przesłuchania, podczas którego przedstawiciel firmy będzie bronił przejęcia Activision. Do spotkania ma dojść 21 lutego i być może pojawi się tam także rzecznik Sony.

O sprawie informuje serwis VGC. Chociaż data spotkania jest już ustalona, to unijni regulatorzy muszą jeszcze zdecydować, czy w przesłuchani wezmą także udział wybrane strony trzecie. Niemniej niepotwierdzone informacje mówią o tym, że do rozmów już zaproszono także Sony, które przedstawi swoje kontrargumenty.

Przypomnijmy, że Bruksela przedstawiła w zeszłym tygodniu swoje zastrzeżenia na temat fuzji Microsoftu i Activision, obawiając się, że powstała w ten sposób spółka może zagrozić konkurencji na rynku gier. Chociaż treść dokumentu nie została upubliczniona, to gigant z Redmont uważa, że wspólnie uda się wypracować kompromis, który zadowoli wszystkich zainteresowanych.

Przypomnijmy, że wstępne plany przejęcia Activision Microsoft ogłosił już na początku zeszłego roku, a wartość transakcji szacowana jest na 69 miliardów dolarów. Producent Xboxa motywuje zakup chęcią podjęcia lepszej konkurencji z Sony i chińskim Tencentem, a także ambicją wejścia na rynek gier mobilnych (do Activision należy duży deweloper King Digital Entertainment).

Od początku sprawy głośny sprzeciw przeciwko fuzji wyraża Sony. Twórcy PlayStation uważają, że Microsoft uczyni Call of Duty serią ekskluzywną dla Xboxa, co może bardzo negatywnie odbić się na sprzedaży konsol „niebieskich”. Obawy wynikają z faktu, że kultowa seria strzelanek jest jedną z najpopularniejszych serii gier na sprzęcie japońskiego producenta.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty Classic

PS3, Xbox 360

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze