Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro: Last Light zadebiutuje 17 maja

Na PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery.

Koch Media poinformowało w informacji prasowej, że strzelanka Metro: Last Light ukaże się w Europie 17 maja. Dostępna będzie od tego samego dnia na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC.

Pierwotnie premiera planowana była na marzec.

- Majowa data jest idealnym balansem pomiędzy czasem potrzebnym, aby nadać grze ostateczne szlify i nie wystawiać cierpliwości graczy na próbę - powiedział Klemens Kundratitz, szef Koch Media. Jednocześnie zapewnił, że serię czeka „wspaniała przyszłość”: - Mamy wielkie plany związane z tą marką. Last Light to nie koniec, a początek.

Koch Media przejęło licencję Metro i studio 4A Games odpowiedzialne za produkcję w styczniu tego roku po upadającym THQ.

Akcja Metro: Last Light osadzona jest w postapokaliptycznej Moskwie. Ludzie skrywają się w podziemnych korytarzach metra.

Last Light to kontynuacja Metro 2033, w które graliśmy w 2010 na Xboksie 360 i PC. Historia Metro 2033 bazowana była na książce Dimitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Last Light jest kontynuacją, lecz choć Głuchowski nadal bierze udział w tworzeniu scenariusza, nie jest to adaptacja powieści Metro 2034.

Koch Media to właściciel Deep Silver, czyli firmy, która wydaje także między innymi grę polskiego studia Techland - Dead Island.

Staramy się ustalić, kto będzie polskim dystrybutorem i czy Last Light będzie w naszym kraju zlokalizowane. Gdy zdobędziemy informacje, zaktualizujemy wiadomość.

Zwiastun Metro: Last Light z zeszłego roku
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Rafał Baranowski

Contributor

Komentarze