Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro: Last Light otrzyma pięć dodatków DLC, nie wykluczona premiera na PS4

Tryb multiplayer, w ramach oddzielnej gry, także brany pod uwagę.

Metro: Last Light doczeka się pięciu dodatków DLC, a twórcy nie wykluczają także udostępnienia trybu sieciowegp - w postaci oddzielnej gry. Studio prowadzi też badania rynku w kontekście nowej produkcji, której akcja toczyłaby się w kosmosie.

Zobacz także: Metro: Last Light - Poradnik

Informację ujawnił Andriej Prokorow podczas rozmowy z ukraińskim portalem ITCChannel. Dyrektor kreatywny studia 4A Games zdradził także, że ewentualna wersja na PlayStation 4 nie jest wykluczona, ale studio nie otrzymało jeszcze zestawów producenckich konsoli, więc na pewno nie zdąży z produkcją na premierę sprzętu Sony.

Pięć zapowiedzianych dodatków opowie dodatkowe historie - Prokorow obiecuje, że nic nie wycięto z podstawowej wersji gry. Nowe wątki przedstawią perspektywę innych postaci, spotykanych w tunelach metra przez Artema - głównego bohatera. W planach jest także przepustka sezonowa, ale 4A nie może niczego obiecać, w tej kwestii inicjatywa leży po stronie wydawcy.

Nie wykluczona jest także premiera trybu sieciowego, co do którego 4A Games już kilkukrotnie zmieniało zdanie. Jeśli komponent multiplayer się ukaże, to jako osobna gra, prawdopodobnie wraz z zestawem narzędzi dla twórców modyfikacji. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły.

Prokorow zdradził także, że studio jest już zmęczone uniwersum Metro i planuje kolejną grę, z akcją umieszczoną w kosmosie. Tytuł jest obecnie we wczesnej fazie badania rynku, lecz 4A Games tworzy „coś innego niż Mass Effect i Dead Space”. Na pewno nie będzie to gra Free to Play. Dyrektor kreatywny stwierdził, że firma nie jest zainteresowana tym gatunkiem, określonym jako „komercyjny i bezduszny”, choć do F2P zachęcał były wydawca studia - firma THQ.

Twórca mówił także o inspiracjach przy tworzeniu Metro: Last Light. Studio czerpało pomysły m.in. z Half-Life 2, gdzie każdy etap stanowi samodzielną całość. W stosunku do poprzedniej części serii usprawniono także sztuczną inteligencję przeciwników.

Metro: Last Light ukaże się 17 maja na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Polska wersja jest lokalizacją kinową (napisy). Gracz wciela się w jednego z ocalałych po nuklearnej katastrofie. Śmiałkowie żyją w ruinach postapokaliptycznej Moskwy, w tunelach metra. Poszczególne stacje uformowały rywalizujące frakcje. Jedyną nadzieją jest Artem, postać prowadzona przez gracza.

Zapis wywiadu z Prokorowem

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze