Skip to main content

Marvel’s Midnight Sun działa słabo na PC? Wystarczy wyłączyć launcher 2K

Od czego jest Steam.

Marvel's Midnight Suns do dzisiaj ma spore problemy z zacinaniem i innymi kwestiami technicznymi na PC, lecz okazuje się, że skutecznym rozwiązaniem na bolączki jest... wyłączenie launchera firmy 2K.

Kwestię podnieśli użytkownicy Steama, gdy dostrzegli, że wyłączenie zewnętrznego programu potrafi znacznie podnieść wydajność i płynność działania. Serwis RPS przeprowadził szybki test i okazało się, że liczba klatek na sekundę wzrosła po wykonaniu tego prostego manewru aż o... 62 procent.

Mowa o dość mocnym sprzęcie z kartą graficzną RTX 3090 oraz grą uruchomioną w 2560 × 1440, lecz można spodziewać się, że nawet w przypadku słabszych komputerów pojawią się korzyści. Znika między innymi bolesne zacinanie: spadki w najbardziej wymagających momentach to średnio 69 FPS, podczas gdy przy włączonym launcherze - 20 FPS.

Powstrzymanie automatycznego włączania programu przy starcie Marvel’s Midnight Suns z poziomu Steama wymaga nieco pracy. Najpierw należy znaleźć folder z zainstalowaną produkcją i skopiować kompletną ścieżkę dostępu do pliku „MidnightSuns-Win64-Shipping.exe”.

Następnie należy w aplikacji Valve wybrać Właściwości gry i w zakładce Ogóle, w Opcjach Uruchamiania wkleić skopiowaną ścieżkę, w cudzysłowie. Na końcu dodajemy ciąg „%command%” (już poza cudzysłowem), co powinno skutecznie wyłączyć launcher. Szczegóły na RPS.

Nie jest obecnie jasne, dlaczego zewnętrzna aplikacja ma tak duży wpływ na płynność produkcji. Spekulacje graczy obejmują szereg zagadnień, od gromadzenia danych do kopania kryptowalut. Być może sytuację zmieni w przyszłości jakaś aktualizacja.

Zobacz także