Skip to main content

Midnight Suns ma datę premiery na PS4 i Xbox One

Wersja Switch anulowana.

Po dłuższych oczekiwaniach, turowe Marvel's Midnight Suns otrzymało datę premiery na PlayStation 4 oraz Xbox One - 11 maja. Złe wieści są takie, że jednocześnie poinformowano o anulowaniu konwersji na Nintendo Switch.

Produkcja stanowi interesujący koncept, łączący słynnych superbohaterów, taktyczną rozgrywkę w stylu najnowszych odsłon XCOM, karciankę oraz budowanie relacji w stylu Fire Emblem. Po dwóch opóźnieniach tytuł ukazał się w grudniu ubiegłego roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Właśnie przy okazji drugiego przekładania terminu poinformowano, że na wersje PS4, Xbox One i Switch trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej. Niewielu spodziewało się zapewne, że mowa o ponad pięciu miesiącach.

W ten sam dzień - 11 maja - zadebiutuje także ostatni z popremierowych dodatków DLC, wprowadzający postać Storm oraz jej misje fabularne. Wygląda na to, że odsłony na konsole poprzedniej generacji ukażą się wyłącznie w sklepach cyfrowych. W przypadku portu na sprzęt Nintendo nie podano żadnych szczegółów, a jedynie fakt, że „nie jest już planowany”.

Choć Marvel's Midnight Suns zostało ciepło przyjęte i jest produkcją całkiem interesującą, to gra sprzedała się poniżej oczekiwań wydawcy. dyrektor generalny Take-Two - Strauss Zelnick - komentował później, że „prawdopodobnie okres wydania gry nie był zbyt dobry”. Tego samego dnia - 2 grudnia - do sprzedaży trafiło także The Callisto Protocol oraz Need For Speed Unbound. Gdyby tylko dało się to jakoś przewidzieć...

W produkcji studia Firaxis wcielamy się w samodzielnie stworzonego superbohatera o pseudonimie The Hunter. Razem z innymi herosami z uniwersum Marvela gracz formuje drużynę, mającą za zadanie powstrzymać wskrzeszoną królową demonów Lilith oraz jej mistrza Chthona. Na premierę przygotowano 12 postaci, a później dodano jeszcze Deadpooila, Venoma, Morbiusa i - nadchodzącą - Storm.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także