Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 na PC bez ograniczeń liczby wyświetlanych klatek na sekundę

Obiecana łatka już jest.

Deweloperzy ze studia Hangar 13 dotrzymali słowa i dziś w nocy opublikowali łatkę do Mafii 3 w wersji PC. Patch znosi ograniczenia liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Gra zadebiutowała w miniony piątek i szybko okazało się, że na PC produkcja zablokowana jest przy 30 FPS, bez względu na konfigurację komputera. Graczom się to oczywiście nie spodobało - swoje niezadowolenie wyrażali między innymi w recenzjach na Steamie.

Autorzy obiecali jednak rychłe wydanie stosownej łatki. Zajmująca 1,2 GB aktualizacja dodaje trzy tryby, które dostępne są z poziomu opcji graficznych - 30 i 60 klatek na sekundę oraz całkowity brak ograniczeń.

Decydując się na dane ustawienie, należy oczywiście wziąć pod uwagę posiadany sprzęt.

To jednak nie wszystko - twórcy wprowadzili również pewne poprawki związane ze zmianą sterowania na klawiaturze.

„Nie skończyliśmy jeszcze z łatkami oraz aktualizacjami i nadal będziemy słuchać naszej społeczności fanów, by szukać sposobów na ulepszenie waszych wrażeń w Nowym Bordeaux” - podkreślili deweloperzy w oświadczeniu opublikowanym na stronie produkcji.

Grę osadzono w Nowym Bordeaux - fikcyjnym mieście inspirowanym Nowym Orleanem z 1968 roku. Był to burzliwy okres w dziejach Stanów Zjednoczonych - obywatele żyli śmiercią Martina Luthera Kinga, a wśród tematów przewodnich pojawiały się protesty przeciwko wojnie w Wietnamie. Poważny był też problem związany z dyskryminacją rasową.

Wcielamy się w Lincolna Claya - Afroamerykanina, który jest weteranem wojny w Wietnamie. Po powrocie z frontu, mężczyzna nawiązuje współpracę z włoska mafią i wspólnie dokonują napadu na bank.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze