Skip to main content

Lost Ark - wierzchowiec, mount: jak przywołać i używać

Szybsze poruszanie się na grzbiecie wierzchowca.

Mapy w Lost Ark są sporych rozmiarów - przemierzanie ich na piechotę zajmie ci mnóstwo czasu. Prócz szybkiej podróży, która ma jednak swoje ograniczenia, możesz wykorzystać wierzchowce do szybszego poruszania się.

Swojego pierwszego wierzchowca odblokujesz za wykonanie misji Town Where Light Lingers. Jako że jest to zadanie główne, nie dasz rady go pominąć.

Zanim będziesz mógł z niego korzystać, musisz otworzyć ekwipunek za pomocą klawisza I, a następnie aktywować wierzchowca (1) przy pomocy prawego przycisku myszy.

Otwórz teraz okno wierzchowców - klikając na przycisk Guides (2), a następnie na Mounts (3) bądź wykorzystując kombinację klawiszy Alt + V. W nowym oknie zaznacz wierzchowca (4), a następnie wciśnij przycisk Ride (5).

Możesz też po prostu kliknąć lewym na obrazku, przytrzymać przycisk i przeciągnąć ikonkę na pasek skrótów (6), by łatwiej go potem przyzywać.

Po wezwaniu odczekaj kilka sekund, a twoja postać wskoczy na grzbiet konia. Od tego momentu twoja postać będzie poruszać się znacznie szybciej, jednak nie będziesz mógł korzystać z ataków i umiejętności - na pasku pozostanie jedynie opcja zejścia z wierzchowca (7).

W dalszej części gry będziesz zdobywał nowe, lepsze wierzchowce, charakteryzujące się znacznie większą prędkością i innymi benefitami. Pamiętaj też, że z wierzchowca nie skorzystasz w zamkniętych pomieszczeniach i wewnątrz podziemi.

Następnie: Lost Ark - automatyczny ruch: jak korzystać z automove

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - Ancient Platinum Coin: jak sprzedać

Zobacz także