Skip to main content

Lost Ark - Stronghold, twierdza: jak odblokować

Jak zyskać dostęp do własnej twierdzy, co można tam robić.

Twierdza w Lost Ark to specjalna wyspa, na której możesz wznosić nowe konstrukcje, opracowywać przedmioty użytkowe czy wysyłać ekspedycje na misje. Jak jednak zyskać do niej dostęp? Na to pytanie odpowiadamy na niniejszej stronie.

By odblokować twierdzę (Stronghold) musisz ukończyć jedną z misji głównych, Rebuilding Luterra, do której dotrzesz na 27-29 poziomie doświadczenia (w zależności od ilości wykonanych zadań pobocznych). Wykonujesz ją chwilę po tym, jak dotrzesz do lokacji Luterra Castle.

Wtedy też odblokujesz nową pieśń, Song of Hearth and Home (1), do której jak zwykle dostaniesz się wciskając klawisz F2. Po odegraniu jej (2) zostaniesz teleportowany do twierdzy.

Tutaj musisz podążać za wytycznymi i zadaniami zlecanymi przez Adeline (3), twoją pomocnicę. Wtedy też odblokujesz dostępne tutaj mechaniki. Do wszystkich dostaniesz się za pomocą skrótów (4) widocznych u dołu ekranu.

Najważniejszą jest Management, do której dostaniesz się za sprawą kombinacji C+1. W nowym oknie wyświetlą się informacje o twojej twierdzy (5), a także komplet przycisków, za sprawą których wykorzystasz mechaniki tej lokacji. Są to:

  • Lab (6) - w tej zakładce możesz opracowywać nowe technologie i budynki, które zwiększą ilość dostępnych w twierdzy rzeczy;
  • Workshop (7)- tutaj stworzysz opracowane wcześniej przedmioty użytkowe i dekoracyjne dla samej twierdzy;
  • Station (8) - z poziomu tego okna możesz wysyłać ekspedycje na misje, by zdobywać cenne nagrody;
  • Manor (9) - tutaj znajdziesz ogólne informacje o posiadłości w twierdzy;
  • Training Camp (10) - pozwala zwiększać poziom dodatkowych postaci (o niższym poziomie niż główna);
  • Knowledge Transfer (11)- za sprawą tej karty awansujesz postać do maksymalnego poziomu, lecz kosztuje to złoto (Gold).

Początkowo nie ma tutaj zbyt wiele do robienia, jednak z czasem odblokujesz więcej mechanik i przedmiotów do stworzenia.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - excavating: relic, jak znaleźć relikwię

Zobacz także