Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - excavating, relic: jak znaleźć relikwie

Lokalizowanie i wykopywanie relikwii z ziemi.

Excavating to jedna ze zdolności w Lost Ark, za pomocą której możesz namierzać ukryte relikwie i wykopywać je z ziemi. To z kolei pozwoli ci pozyskać cenne materiały do rzemiosła, rozwoju postaci czy rozbudowy twierdzy (Stronghold).

By móc rozpocząć poszukiwania musisz wpierw posiadać odpowiednią zdolność z grupy trade skills. Jeśli jeszcze jej nie odblokowałeś, zajrzyj na stronę trade skills: rodzaje, jak odblokować - szczegółowo opisujemy tam cały proces.

Potem musisz nabyć odpowiednie narzędzie od konkretnego kupca - trade skill tools merchant (1). Znajdziesz go w każdym większym mieście, po raz pierwszy natrafisz na niego w Lakebar Village - wiosce, w której odblokowujesz zdolności z tej grupy.

Po wejściu z nim w interakcję kliknij prawym przyciskiem na Novice Excavating Tool (2). Sfinalizuj zakup, otwórz ekwipunek i wyposaż przedmiot na postaci.

Teraz wciśnij klawisz B, by zmienić pasek umiejętności i uruchom Sonar (3) - domyślnie za pomocą klawisza A. Dzięki temu nad głową postaci pojawi się ikonka. Gdy zbliżysz się do relikwii zakopanej w ziemi, sonar zacznie reagować i pulsować. Im postać będzie bliżej, tym pulsowanie będzie przyspieszać.

Gdy sonar nad głową postaci zmieni kolor na niebieski, uruchom za pomocą klawisza R umiejętność Relic Search (4), by zlokalizować relikwię. W okolicy postaci pojawi się wtedy relikwia do wykopania (5) - wystarczy wejść z nią w interakcję.

Po kilku sekundach, gdy zapełni się pasek, otrzymasz przedmioty - relikwie (Relic), a często też inne cenne skarby. Za każdą w ten sposób zebraną relikwię rozwiniesz zdolność Excavating. To z kolei pozwoli ci namierzać bardziej wartościowe skarby.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - logging: siekiera, wycinanie drzew

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Lost Ark

PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze