Skip to main content

Lost Ark - statek, żeglowanie: jak odblokować

W jaki sposób odblokować swój pierwszy okręt i pływać między wyspami.

Przez pierwsze godziny rozgrywki w Lost Ark będziesz przemieszczał się pomiędzy kontynentami na piechotę. W grze dostępna jest także możliwość żeglugi w celu odkrycia całego świata. Z tej strony dowiesz się jak odblokować swój pierwszy okręt i nim sterować.

By zyskać dostęp do pierwszego statku musisz ukończyć jedno z zadań głównych, a mianowicie Set Sail! Nie da się go pominąć - po prostu wykonuj kolejne zlecenia, aż w końcu dotrzesz do miasta Wavestrand Port i tam podejmiesz się wspomnianego zadania.

W nagrodę od jednej postaci otrzymasz swój pierwszy okręt, Estoque. Po krótkim i obowiązkowym szkoleniu, będziesz mógł wreszcie rozpocząć żeglugę. W tym celu, z okna okrętu, wybierz opcję Set Sail (1).

Poruszanie się okrętem nie różni się znacząco od tego przy pomocy twojej postaci. Musisz jednak zwracać uwagę na wytrzymałość okrętu (2) - wyczerpuje się ona w trakcie żeglugi i musisz naprawiać okręt by ją zregenerować. Tego dokonasz w dowolnym porcie, który odwiedzisz w czasie podróży.

W trakcie wodnej eksploracji możesz natrafić na beczki (3). Gdy do nich podpłyniesz i wejdziesz w interakcję, zbierzesz porzucone zasoby czy zyskasz krótką premię do szybkości. Możesz także w dowolnym momencie korzystać ze zdolności okrętu (4), a także przyspieszenia przypisanego pod klawisz Spacji.

Możesz także natrafić na morskich handlarzy - ich lokalizacja oznaczona jest niebieską ikonką statku (5) na mapie. Od nich zakupisz, między innymi, materiały do ulepszania okrętu. Jeśli zechcesz zadokować w porcie, zbliż się do ikonki kotwicy (6) i wciśnij klawisz Z.

Podczas kolejnych godzin rozgrywki będziesz zdobywał komponenty potrzebne do ulepszania okrętu (gra wymusi wtedy krótki samouczek wyjaśniający tę mechanikę), a z czasem odblokujesz także nowe i lepsze modele statków.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - Powerpass: co to jest, jak zdobyć

Zobacz także