Skip to main content

Lies of P - Wejście do Klasztoru Arche: Czarne Wybrzeże

Wchodzimy do Klasztoru Arche.

Docieramy do ostatniej lokacji w Lies of P. Zmierzamy do klasztoru Arche i przechodzimy przez jego obrzeża.


Na tej stronie:


Czarne Wybrzeże

Po przejściu przez Relikwie Trismegistosa i pokonaniu Bractwa Czarnych Królików dotrzesz do doków, w których możesz przyzwać łódź podwodną i popłynąć na Wyspę Alchemików. Gdy dotrzesz do brzegu, zobaczysz Sofię. Porozmawiaj z nią, a następnie przejdź na wprost.

Po chwili zobaczysz dwie postacie świecące na niebiesko. Gdy podejdziesz bliżej, okaże się, że to fragment wspomnienia. Zbadaj je, a następnie dalej podążaj prosto, odszukując kolejne fragmenty.

Ostatnie wspomnienie będzie świecić się na czerwono. Zbadaj je, a następnie aktywuj znajdujący się obok Stargazer (1) i przejdź dalej.

Zobaczysz klasztor, przed którym znajduje się dwie duże bestie i kilku pomniejszych przeciwników. Dodatkowo, na murach klasztoru porozstawiane są mechaniczne działa (2), które zaczną do ciebie strzelać. Przejdź lewą lub prawą stroną na schody, unikając starcia z przeciwnikami, zwłaszcza z bestiami.

Po wejściu na mury zniszcz wszystkie działa i pokonaj przeciwników. Możesz teraz wrócić na dół i zabić dwie duże bestie. Nie jest to konieczne, ale jeśli się ich pozbędziesz, nie będą się więcej odradzać. Następnie idź na wprost (3) - czeka cię tam walka ze Strażnikiem drzwi.

Gdy pokonasz Strażnika, otrzymasz odznakę wysoko postawionego alchemika. Podejdź do drzwi i użyj jej, by odblokować przejście dalej. Następnie aktywuj Stargazer, który znajduje się za drzwiami.


Wejście do klasztoru Arche

Idź dalej, kierując się na schody po prawej stronie. Uważaj jednak na mechaniczną balistę (4), która ponownie będzie strzelać w ciebie pociskami.

Na końcu schodów przyjdzie ci się zmierzyć z wytrzymałą bestią, dlatego pamiętaj, żeby chować się za barykadami, by nie dostać pociskiem balisty. Gdy pokonasz bestię, przejdź dalej i użyj odznaki przed symbolem (5), który znajdował się również na drzwiach do wejścia klasztoru.

Podniesiesz mostek znajdujący się na dole schodów. Wróć tam i przejdź przez niego, a następnie wejdź po drabinie.

Na górze pokonaj plującego przeciwnika i użyj kolejnej drabiny. Wyżej znajdują się dwie kolejne bestie. Ponownie, zabij je, uważając, żeby nie spaść i wejdź po ostatniej już drabinie. Skręć w lewo (6), by aktywować skrót do Stargazera, a następnie idź w prawo (7).

Wejdź wyżej, a zobaczysz duże schody w górę. Przed nimi, po prawej stronie, znajduje się mechaniczna balista, którą możesz zniszczyć. Następnie wejdź po schodach. Dotrzesz do mostu, na którym stoją dwie duże bestie. Podobnie jak poprzednie, gdy je zabijesz, nie będą się odradzać - zrób to jednak pojedynczo.

W skrzynce na moście znajdziesz amulet wiarusa. Idź dalej. Nie możesz otworzyć z tej strony drzwi na końcu mostu, dlatego wejdź po drabinie z prawej i aktywuj Stargazer.


Zewnętrzny mur klasztoru Arche

Po odpoczynku przy Stargazerze przejdź dalej. Wyjdziesz na zewnątrz budowli. Po lewej stronie jest zamknięta bramka, po prawej – przeciwnik, za którym leży księżycowy kamień nowiu przymierza. Zeskocz na dół i pokonaj dwie bestie, po czym ponownie zejdź niżej, zeskakując na półkę po prawej stronie.

Na samym dole znajduje się teren wypełniony trucizną, która nakłada efekt rozkładu. Tuż pod tobą leżą skażone jaja (8). Rozbij je, zekakując na dół i pokonaj przeciwników. Uważaj na dość silną bestię, która podbiegnie, gdy spadniesz. Następnie przejdź w lewo i wejdź po drabinie znajdującej się na końcu.

Przejdź dalej. W pomieszczeniach po lewej stronie uważaj na czworonożne bestie nakładające zakłócenie. Znajdziesz w nich także narzędzie do awaryjnych napraw Venigniego, kryształ słabego ergo oraz księżycowy kamień pierwszej kwadry, natomiast z międzywymiarowego motyla otrzymasz księżycowy kamień pełni przymierza. Następnie wejdź na górę schodami po prawej.

Gdy wejdziesz po schodach, nie idź na razie prosto – odwróć się i przejdź obok filaru. Zobaczysz przed sobą kilku przeciwników na moście oraz bramkę do sktóru (9) (u nas już otwarta). Przejdź przez most pokonując przeciwników, ale uważaj na strzelającego przeciwnika po prawej. Teraz możesz wrócić do Stargazera, by się zregenerować.

Następnie: Lies of P - Klasztor Arche: zewnętrzny mur

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Relikwia Trismegistosa

Read this next