Skip to main content

Lies of P - śmierć, konsekwencje, ergo śmierci

Co tracimy, gdy nasza postać umrze.

Śmierć w grze Lies of P jest nieodłącznym elementem rozgrywki. Niestety, wiąże się to również z konsekwencjami. Sprawdź, co dzieje się po tym, jak zginiesz.

Skutki związane ze śmiercią postaci są następujące:

  • tracisz całe posiadane ergo - jeśli zginiesz lub otrzymasz obrażenia przed tym, jak je odzyskasz, ilość erga się zmniejszy
  • wszyscy przeciwnicy, z wyjątkiem bossów, odradzają się
  • odradzasz się przy ostatnio odwiedzonym stargazerze

Gdy postać zginie, zostawia po sobie ergo śmierci (1). Aby odzyskać utracone ergo, musisz wrócić w miejsce swojej śmierci i wejść w interakcję z pozostawionym znakiem.

Po śmierci możesz zauważyć, że pod tradycyjnym licznikiem posiadanego ergo (prawy górny róg) pojawi się druga, pomarańczowa liczba ergo (2). Jest to nic innego jak ergo, które czekają na ciebie w miejscu poprzedniej śmierci.

Wyruszając w drogę po ergo śmierci możesz zauważyć, że otrzymując obrażenia pomarańczowe ergo zmniejsza się. Jest to konsekwencją tego, że nasza postać zginęła - możliwe do odzyskania ergo będzie zmniejszać się za każdym razem, gdy otrzymamy obrażenia. Nie musisz jednak się martwić. Jeśli zabijesz przeciwnika, który zadał ci obrażenia, przez które licznik ergo się zmniejszył, po jego śmierci utracone ergo wróci do pierwotnego stanu.

Następnie: Lies of P - awans, rozwijanie postaci, nowy poziom

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Baśń: punkty, katalizator, kunszt

Read this next