Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lekcja matematyki w Half-Life: Alyx - nauczyciel wykorzystał VR w nietypowy sposób

Nauka o kątach.

Charles Coomber to pochodzący z Kalifornii nauczyciel, który ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół musi uczyć zdalnie. Mężczyzna poprowadził zajęcia dla swojej klasy za pośrednictwem Half-Life: Alyx.

W strzelance stworzonej z myślą o wirtualnej rzeczywistości Amerykanin zorganizował lekcję matematyki. Wykorzystał fakt, że gra pozwala wchodzić w interakcję z otoczeniem, umożliwiając na przykład pisanie na szklanych powierzchniach kolorowymi mazakami.

Coomber użył wirtualnych szyb jako tablicy, by przedstawić uczniom wiedzę dotyczącą między innymi kątów. W opublikowanym przez nauczyciela filmie widzimy, jak prezentuje zróżnicowane wzory, wyjaśniając ich znaczenie.

Nauczyciel pisze płynnie, przy czym nie ogranicza się tylko do liter i cyfr - rysuje też linie, okręgi i inne symbole. W trakcie wykładu gestykuluje, wskazując na ważne elementy, a niepotrzebne w danym momencie fragmenty wymazuje gąbką.

Wirtualna nauka

Half-Life: Alyx to wydana w miniony poniedziałek najnowsza odsłona cyklu od Valve. Grę przygotowano wyłącznie z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została ciepło przyjęta przez recenzentów, zwracających uwagę, że tytuł jest „pełnym doświadczeniem VR”.

Następnie: God of War na PC - błędna informacja wywołała falę spekulacji

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze