Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, mechanika i gameplay - co warto wiedzieć.

Dawno, dawno temu w odległej, klockowej galaktyce... LEGO Star Wars: The Skywalker Saga pozwoli fanom klocków LEGO i Gwiezdnych Wojen na nowo przeżyć ulubione fragmenty filmów.

Za produkcję nadal odpowiada brytyjskie studio Traveller's Tales, zatem możemy spodziewać się produktu nie odbiegającego jakością od poprzednich gier na licencji duńskich zabawek.

  • Premiera: 5 kwietnia 2022
  • Platforma: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch
  • Gatunek: Akcja, Co-op, Przygodowe
  • Wersja językowa: polska (napisy oraz dubbing)
  • Producent: Traveller's Tales
  • Wydawca:Warner Bros. Interactive Entertainment

Data premiery

Gra pojawi się w sprzedaży 5 kwietnia 2022 roku. W sklepach znajdziemy wydania na najważniejsze platformy poprzedniej i obecnej generacji.

Tytuł dostępny jest w dwóch edycjach: Standardowej oraz Deluxe. Droższy pakiet zawiera jedno DLC, w postaci pakietu dodatkowych postaci.


Fabuła i postacie

Gra przedstawia historię ze wszystkich dziewięciu głównych filmów marki Star Wars. Oczywiście, nie jest to dokładne odwzorowanie fabuły, a raczej luźna adaptacja, zastępująca wiele trzymających w napięciu momentów lekkimi scenami, pełnymi slapstickowego humoru.

Kto strzelił pierwszy? Teraz samemu zdecydujesz

Twórcy zapowiadają, że w grze znajdziemy około 300 grywalnych postaci, między którymi można się swobodnie przełączać. Oznacza to, że każdy może przeżyć najważniejsze sceny, kierując swoimi ulubionymi bohaterami. Bez znaczenia, czy według kanonu mogli tam być.

Warto dodać, że tytuł nie ogranicza gracza pod względem chronologii wydarzeń. Mamy pełną swobodę w zakresie doboru, w jakiej kolejności „ogramy” filmy.


Rozgrywka i gameplay

The Skywalker Saga nie jest tylko prostą kompilacją wcześniejszych odsłon serii LEGO Star Wars. Tytuł wzbogacono o lepszą oprawę audiowizualną oraz nowe mechaniki.

Dodano między innymi możliwość kierowania pojazdami naziemnymi oraz latania statkami kosmicznymi, takimi jak Sokół Millenium. Możemy podróżować pomiędzy między planetami, które teraz swobodnie eksplorujemy.

Znacznego liftingu doczekała się również walka. Możemy teraz wykonywać ciosy lekkie oraz ciężkie, a nawet łączyć je w kombinacje. Dla osób preferujących broń dystansową, miłym dodatkiem jest poprawiona kamera, dostępna dla postaci z pistoletami i karabinami.

Twórcy udostępnili obszerny długi materiał wideo, przedstawiający każdy aspekt gry, wraz z dogłębnym komentarzem.


Świat gry

Podczas zabawy odwiedzimy oczywiście najważniejsze planety, na których zatrzymywali się bohaterowie filmów. Mowa tu między innymi o Tatooine, Hoth, czy Coruscant. Pomiędzy planetami podróżujemy za pomocą mapy wyświetlanej w naszym osobistym holoprojektorze.

Lokacje są pełne detali, łącząc elementy „naturalne” z klockowymi konstrukcjami. Z klocków stworzone są również wszelkie postacie, które spotkamy na swojej drodze. Po zniszczeniu plastikowych elementów, tradycyjnie zostaniemy nagrodzeni walutą w grze.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze