Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów bije rekordy sprzedaży

3,2 mln egzemplarzy.

Warner Bros. chwali się, że LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów pobiło premierowe rekordy sprzedaży „dla każdej platformy, regionu i edycji”, jeśli mowa o produkcjach ze słynnymi klockami na konsolach.

Jak podano w komunikacie prasowym, w dwa tygodnie od debiutu sprzedano bowiem 3,2 miliona egzemplarzy. Powody do optymizmu pojawiały się już wcześniej, gdy firma GfK ujawniła na przykład, że nowa gra to także największa premiera gry LEGO w historii notowań w Wielkiej Brytanii.

W tym tygodniu produkcja doczekała się już pierwszych dodatków. Mowa o pakietach postaci z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” (Jyn Erso, Baze Malbus, K-2SO i inni) oraz o Pakiecie postaci klasycznych (Luke, Leia, Han i tak dalej). Rozszerzenia dostępne są osobno lub w ramach przepustki sezonowej.

Rekord liczby graczy pobito za to na Steamie, gdzie podczas premiery jednocześnie bawiło się ponad 82,5 tys. użytkowników. To znacznie więcej niż poprzedni liderzy serii LEGO: Marvel Super Heroes (niecałe 6 tys.), The Hobbit (5,5 tys.) oraz Ninjago (5,4 tys.).

Sukces jest więc niezaprzeczalny, choć gra ma dość burzliwą historię. Prace rozpoczęto już w 2017 roku, z konfliktami na linii pracownicy-zarząd TT Games i doniesieniami na temat dotkliwych nadgodzin w tle.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze