Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars: Skywalker Saga sprzedaje się w Wielkiej Brytanii lepiej niż Elden Ring

Jedna z największych premier roku.

Wydane w ubiegłym roku LEGO Star Wars: The Skywalker Saga cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Brytyjczyków. Gra zanotowała jeden z najlepszych w tym roku debiutów w Wielkiej Brytanii.

Dane ujawnione przez firmę GfK wskazują, że pudełkowa wersja produkcji studia TT Games w pierwszym tygodniu obecności na rynku poradziła sobie lepiej niż Elden Ring i Horizon Forbidden West w analogicznym okresie.

Jak pisze serwis GamesIndustry, tytuł ustąpił jedynie Pokemon Legends: Arceus, które pozostaje największą tegoroczną premierą w Wielkiej Brytanii. Dokładnych informacji na temat liczby sprzedanych egzemplarzy na razie jednak nie ujawniono.

Osiągnięcie LEGO Star Wars: The Skywalker Saga nie jest zaskoczeniem, jeżeli wziąć pod uwagę kilka faktów. Po pierwsze, gra ukazała się we wtorek, więc miała więcej czasu na wypracowanie wyższego wyniku niż Elden Ring i Horizon Forbidden West, które wydano w piątek. Po drugie, pozycja trafiła na większą liczbę platform sprzętowych.

Najwięcej egzemplarzy produkcji - 31 procent - sprzedano na PS5. Udział pozostałych konsol wynosi: 26 procent na Switch, 23 procent na urządzeniach Xbox oraz 20 procent na PS4. Co ciekawe, tytuł jest również największą brytyjską premierą wśród pozycji na licencji duńskich klocków.

Read this next