Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Saga Skywalkerów z największą premierą w historii serii na PC

Ponad 80 tys. graczy.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zanotowało najlepszy debiut w bogatej historii gier z popularnymi klockami, przynajmniej jeśli mowa o wersji PC.

Jak wynika z danych serwisu SteamDB, podczas wczorajszej premiery na Steamie jednocześnie bawiło się ponad 82,5 tys. użytkowników. To znacznie więcej niż dotychczasowi liderzy: Marvel Super Heroes (niecałe 6 tys.), The Hobbit (5,5 tys.) oraz Ninjago (5,4 tys.).

Co interesujące, to wynik przewyższający również „duże” gry Star Wars, w tym Jedi: Fallen Order (46 tys.), a także Squadrons, The Old Republic czy Battlefront 2.

Sukces jest więc niezaprzeczalny, choć LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów – jak brzmi polski tytuł – ma dość burzliwą historię. Prace rozpoczęto już w 2017 roku, z konfliktami na linii pracownicy-zarząd TT Games i doniesieniami na temat dotkliwych nadgodzin w tle.

Efektem jest jednak ambitna i co najmniej udana produkcja, odtwarzająca w charakterystycznym, humorystycznym stylu LEGO przygody z dziewięciu filmów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze