Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 5: Pod przykrywką

Wcielamy się w agenta, który od wewnątrz rozpracowuje organizację przestępczą.

Jest to kolejne zadanie w LEGO City: Tajny Agent, które rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego rozdziału o nazwie Kiedy robi się ciężko.... Twoim pierwszym celem jest dotarcie na wschodnią wyspę, gdzie skieruj się w stronę znacznika zaznaczonego na mapie.

Kiedy wjedziesz w ikonę policyjną Chase wyjdzie z pojazdu, a po chwili Ellie poinformuje go, że dodała do podręcznego komputera nową funkcję - skaner dźwięków. Dzięki niemu możesz podsłuchiwać z dystansu wybrane osoby, ale tylko, jeśli staniesz w odpowiednim miejscu.


Podsłuchiwanie rozmów

Po przejęciu kontroli nad bohaterem będziesz musiał skierować się na dach pobliskiego budynku, skąd możesz podsłuchać ważną rozmowę.

Zlokalizuj niebieską rynnę oraz rurę (obrazek powyżej), po których wejdź na górę. Przejdź kawałek prosto, skręć w lewo i wejdź wyżej korzystając z haka i liny. Rusz przed siebie i przejdź na dach budynku naprzeciwko idąc po linie.

Po zejściu na dach wejdź w zielone pole i wciśnij klawisz, który pojawi się na ekranie. Przejdziesz do trybu z lornetką, a twoim celem będzie wypatrywanie ikon głośników, co ułatwiają strzałki przy celowniku. Wystarczy podążać ich śladem, a potem najechać na daną ikonę (obrazek powyżej). W jednej z rozmów zdobędziesz potrzebne informacje (aby ją odsłuchać musisz wcisnąć i przytrzymać klawisz, który się wyświetli).

Po podsłuchaniu wiadomości zeskocz na dół, znajdź auto i pojedź w stronę punktu zaznaczonego na mapie. Kiedy dotrzesz na miejsce opuść pojazd i idź w kierunku torów. Wejdź do zaznaczonego na zielono miejsca (obrazek powyżej), skąd będziesz mógł podsłuchać kolejne rozmowy.


Pościg i kierowanie limuzyną

Kiedy skończysz rozpocznie się pościg. Twoim celem będzie zniszczenie auta uciekającego rywala, zanim dotrze do celu.

Od razu wyrusz za rywalem, uważając, żeby unikać przeszkody. Przeciwnik będzie bowiem jeździł krętymi ścieżkami i skrótami i łatwo można gdzieś utknąć. Na długich prostych i w otwartych terenach warto korzystać z turbo, aby szybko w niego wjechać (obrazek powyżej). Przyspieszenie aktywujesz tym samym klawisze, co atak.

Po czterokrotnym trafieniu rywala zniszczysz jego wóz. Opuść swój i zacznij go gonić. W trakcie pościgu możesz wspomóc się liną (obrazek powyżej), aby złapać go z dystansu. Następnie załóż mu kajdanki i skieruj się do punktu zaznaczonego na mapie.

Po aresztowaniu na mapie pojawi się nowy punkt. Udaj się tam i przyjmij zlecenia mafiosa. Wejdź do pobliskiej limuzyny i dojedź we wskazane miejsce (obrazek powyżej) mieszcząc się w limicie czasowym z lewej strony. Kolejnym celem będzie dotarcie w limicie czasowym do następnego punktu - wystarczy kierować się trasą wyznaczoną przez zieloną linię na mini mapie.


Odwrócenie uwagi strażników na basenie i kradzież auta

Po dotarciu na miejsce Quiang wskaże ci pobliski zaułek, do którego się udaj. Po zakończeniu spotkania znajdź auto i pojedź do kolejnego zaznaczonego na mapie miejsca.

Po rozmowie strażników udaj się w pobliże basenu, zniszcz obiekty przy kucharzu i postaw z nich grilla (obrazek powyżej). Następnie przepłyń na drugą stronę basenu i zbuduj z klocków konsolę dla dj-a. Kiedy to uczynisz podejdź do magika z lewej, wejdź z nim w interakcję i odbierz płytę. Podejdź z nią do konsoli i włóż ją w odpowiednie miejsce, po czym wciskaj klawisze wyświetlające się na pasku na górze ekranu w momencie, gdy wejdą w pole z lewej.

Kiedy rozkręcisz muzykę udaj się na stragany na prawo od basenu. Na jednym z nich znajdziesz skrzynię z kurczakami (obrazek powyżej). Podnieś ją i zanieś na grilla. Postaw na zielonym klocku, a potem przenieś jedzenie na ruszt.

Po uruchomieniu muzyki i odpaleniu grilla strażnicy zejdą z warty. Udaj się wtedy w pobliże garażu i spróbuj go otworzyć w stroju rabusia (obrazek powyżej). W trakcie tej akcji z budynku wybiegnie kilku przebierańców, których musisz pokonać. Potem uporaj się z jeszcze jedną grupą, a następnie wkradnij się do garażu. Ukradnij wóz i zacznij kierować się w stronę warsztatu Changa, który zostanie zaznaczony na mapie.

W trakcie ucieczki musisz uważać, żeby wozu nie obtłukły wozy policyjne, ponieważ po stracie czterech żyć będziesz musiał zaczynać od nowa. W trakcie ucieczki przydatne może okazać się turbo, które aktywujesz wciskając klawisz ataku. Po dotarciu do warsztatu skorzystaj z komunikatora, żeby porozmawiać z Changiem.


Pościg za ninją

Po zakończeniu rozmowy skieruj się do pobliskiej wypożyczalni limuzyn i wjedź w ikonę z odznaką.

Kiedy animacja się zakończy wyrusz w pościg za przeciwnikiem przebranego w strój ninjy (obrazek powyżej). Najpierw po reklamie wskocz na dach budynku, a potem goń rywala omijając kolejne przeszkody. Gdybyś zgubił go z oczu, to kieruj się wskazaniem zielonych strzałek.


Spis treści: LEGO City: Tajny Agent - Poradnik, Solucja

Następnie: LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 6: Wszystko w rodzinie


W pewnej chwili będziesz musiał wskoczyć na katapultę, która przerzuci bohatera na drugi budynek. Kontynuuj tam pościg, aż do miejsca, gdzie w końcu uda ci się dotrzeć do ninjy. W tym momencie rozpocznie się ostatnia scena w rozdziale.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze