Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowa postać powraca w Tekken 8 po wielu latach nieobecności

Pokazano oficjalny zwiastun gry.

Podczas gali The Game Awards wydawca Bandai Namco przedstawił zwiastun nadchodzącego Tekken 8. Możemy nie tylko poznać historię i zawodników pojawiających się w nowej odsłonie turnieju - wśród nich jest niewidziana w serii od prawie 10 lat Jun Kazama.

Według historii przedstawionej w serii Tekken, Jun jest matką Jina Kazamy, czyli jednego z głównych protagonistów cyklu. Zadebiutowała w grze Tekken 2 z 1995 roku i od tego czasu nie pojawiła się w żadnej głównej odsłonie cyklu. Mogliśmy ją co prawda spotkać jako niegrywalną postać w kilku późniejszych grach oraz wcielić się w nią w Tekken Tag Tournament 1 i 2 oraz Tekken Revolution, jednak te trzy części są uznawane za niekanoniczne.

Jun była długo uważana ze zmarłą po walce z Ogrem, jednak najwyraźniej przeżyła i powróciła by pomóc synowi powstrzymać całkowicie opętanego przez piekielne moce Kazuyę Mishimę. Sam zwiastun można zobaczyć poniżej.

Powrót kultowej postaci szybko rozniósł się echem w internecie, gdzie wielu fanów cyklu zachwalało decyzję twórców o dodaniu wojowniczki do listy grywalnych postaci. „Długo cię nie widzieliśmy, witamy z powrotem!” - napisał BuffGigas na twitterze. „Jun Kazama to była moja ulubiona postać, super jest widzieć ją z powrotem” - dodaje JV Valentine6gx.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy gra trafi do sprzedaży. Pod koniec zwiastuna widać jednak, że gra pojawi się na PS5, Xbox Series X/S oraz komputerach PC poprzez Steam. Niestety oznacza to, że posiadacze starszych platform będą musieli obejść się smakiem albo zaplanować przesiadkę na nowszy sprzęt.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze