Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tekken 8 - poradnik i najlepsze porady

Opis najważniejszych trybów, mechanik i systemu walki.

Witajcie! Przed wami poradnik do Tekken 8, czyli najnowszej odsłony kultowej serii trójwymiarowych bijatyk.

W naszej publikacji znajdziecie przede wszystkim informacje dotyczące trybów rozgrywki, mechanik związanych z walką oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Życzymy udanej zabawy w Tekken 8!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Mechanika

W tym miejscu zamieściliśmy informacje dotyczące systemu walki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez graczy pytania.


Tryby rozgrywki

Tutaj znajdziesz listy objaśnienie najważniejszych trybów gry, a także metody ich odblokowania.


Interfejs i wskazówki

Interfejs gry nie jest zbyt skomplikowany, ale warto sprawdzić, co oznaczają poszczególne ikony i oznaczenia na ekranie.

  1. Pasek zdrowia - pomarańczowe paski u góry ekranu symbolizują poziom zdrowia zawodników. Pusty pasek oznacza nokaut;
  2. Zegar - odmierza czas pozostały do końca bieżącej rundy;
  3. Liczba rund - małe kropki symbolizują liczbę rund pozostałych do końca walki. Świecące kropki to rundy wygrane, a te ciemne to rundy nierozstrzygnięte lub przegrane;
  4. Pasek Heat - niebieski wskaźnik pod paskiem zdrowia odpowiada za system Heat. Pełny pasek oznacza, że możemy aktywować stan Heat. Po aktywacji pasek będzie się kurczył, odmierzając czas do końca statusu Heat.
  5. Główne informacje o walce - na środku ekranu pojawiają się krótkie komunikaty sygnalizujące rozpoczęcie lub zakończenie rundy/walki oraz informujące o wyniku pojedynku;
  6. Informacje dodatkowe - w tym miejscu zobaczymy mniej istotne informacje, na przykład numer etapu, na jakim obecnie znajdujemy się w trybie Arcade.

Najlepsze porady i wskazówki

- Warto skorzystać z samouczka - nawet jeśli masz za sobą wszystkie poprzednie części. Tekken 8 wprowadza kilka kluczowych zmian w mechanice walki, na przykład stan Heat czy możliwość odzyskania części zdrowia po szybkim kontrataku, a przygotowane przez twórców samouczki pozwolą szybko i w praktyce sprawdzić wszelkie nowości.

- Rozgrywkę możesz zacząć w dowolnym trybie, jednak gracze myślący o grze na poważnie powinni w pierwszej kolejności skierować swoje kroki do trybu treningowego. Można tam poznać nowe i zmienione ruchy wszystkich postaci, sprawdzić przykładowe kombinacje ciosów, a także zapoznać się z ich właściwościami. Wygodne menu pozwala także uczyć się kombinacji przycisków dzięki wyświetlaniu ich na ekranie.

- Wybierz swoją główną postać i ćwicz, aż opanujesz ją do perfekcji. Nie można oczekiwać, że zaraz po rozpoczęciu rozgrywki będziemy w stanie wykonywać niesamowite i niszczące kombosy każdym z dostępnych wojowników. Najlepiej zacząć od jednej postaci i trenować, aż osiągniemy zadowalające efekty. Następnie możemy sprawdzić swoje umiejętności, walcząc ze znajomymi lub z obcymi w trybie online.

- Skorzystaj z nowego trybu Super walka duchów, w którym wykorzystano uczenie maszynowe. Sztuczna inteligencja może stworzyć cyfrową kopię twojej postaci, a walka z tego typu duchem może unaocznić braki oraz słabości naszego stylu gry. W tym trybie możliwe jest też mierzenie się z duchami najlepszych graczy Tekken na świecie, a pokonanie takiego przeciwnika z pewnością będzie dla nas cenną lekcją.

- Jeśli chcesz czerpać maksimum satysfakcji z walki i osiągać sukcesy w trybie sieciowym, po opanowaniu defensywy i podstaw mechaniki warto skupić się na ćwiczeniu kombosów (długich serii ciosów) i juggli (serii ciosów wykonywanych na wrogu podbitym powietrze). Warto w tym celu podpatrywać zawodowców, którzy streamują lub udostępniają swoje walki w serwisach takich jak Twitch czy YouTube.

- Możesz dostosować wygląd swojej postaci za pomocą menu Personalizacja. Twórcy przygotowali mnóstwo elementów ozdobnych, za których pomocą drastycznie zmienimy wygląd większości postaci i dostosujemy je do własnych preferencji. Część ozdób może być zablokowana - można je zdobyć grając w innych trybach gry oraz kupując za wirtualną walutę zdobywana podczas pojedynków.

- W Tekkenie najważniejsze są umiejętności, które zdobędziemy, walcząc z coraz lepszymi przeciwnikami. Opanowanie systemu walki w podstawowym zakresie jest bardzo proste, jednak mistrzostwo osiągniemy wyłącznie poprzez regularne treningi. Warto próbować swoich sił, a jeśli idzie ci naprawdę dobrze, to kto wie - być może kiedyś wygrasz esportowy turniej i zgarniesz ogromną nagrodę pieniężną...?

- Jeśli nie zależy ci na sportowej rywalizacji, to Tekken 8 również ma ci mnóstwo do zaoferowania. To gra, która świetnie sprawdza się podczas imprez, posiadówek ze znajomymi czy w długie zimowe wieczory. Można bawić się dobrze nawet z osobami, które nie grają na co dzień. Warto wtedy skorzystać ze Specjalnego stylu walki, który ułatwi rozgrywkę początkującym.

- Przede wszystkim baw się dobrze i pamiętaj, że nie ma jednego właściwego sposobu rozgrywki. Nie daj sobie wmówić, że jakieś taktyki są lepsze lub gorsze - najważniejsze jest, by mieć frajdę z gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tekken 8

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze