Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kto stoi za szalonymi modyfikacjami kontrolerów do gier?

Witamy w Kustom Kontrollerz.

Spójrzmy na zdjęcie poniżej:

Tak, to autentyczne naboje, pomalowane na złoty kolor i umieszczone w obudowie pada Xbox One zamiast standardowych przycisków.

Powyżej kilka innych modeli, które nie są może równie wyszukane, ale należą do Floyda Mayweathera, słynnego boksera. Pady na tle domu, pady na tle sportowych samochodów.

Za urządzenia odpowiada firma Kustom Kontrollerz, o nazwie idealnie pasującej do oferty. Cała działalność to jeden człowiek - Johnny Marcos z Orange County w Kalifornii.

Ile kosztuje takie cudo? Nie jest to prawdziwe złoto, a jedynie kolorowy plastik z chromowaną farbą. Doliczyć należy też dwa dni ręcznej pracy, prowadzonej w garażu Marcosa.

Zazwyczaj cena wynosi około 180-200 dolarów, ale w przypadku pada z pociskami jest nieco drożej, ponieważ naboje trzeba odpowiednio dostosować i zmodyfikować, co przekłada się na 250-300 dolarów. Raper Chevy Woods dostał jednak darmowy egzemplarz na swoje urodziny, z prostego powodu - marketing.

Chevy Woods i jego prezent

W serwisie Instagram rapera śledzi 245 tysięcy osób, więc zdjęcie z kontrolerem trafiło do wielu potencjalnych odbiorców. Podobnie było w przypadku Mayweathera, który pozował pady na tle samochodów czy domu.

Biznes się rozwija, a w 2016 roku podpisano umowy o kooperacji z jeszcze popularniejszymi raperami, takimi jak Chris Webby (80,7 tys. śledzących na Instagramie) czy - zwłaszcza - Chief Keef (2,3 mln). Fani tych wykonawców będą mogli kupić dedykowane modele kontrolerów. Co więcej, trwają rozmowy z jeszcze popularniejszym Dr. Dre.

A to nie wszystko.

- Pracuję nad czymś nieco droższym - przyznaje Marcos w rozmowie z Eurogamerem. - Nie znam jeszcze ostatecznej ceny, ale moją wizją jest coś tak wypasionego, że będą to mogli nosić na szyi.

- Czy to Flavor Flav? - żartuję przez telefon, ponieważ lider grupy Public Enemy jest znany z noszenia na szyi sporych zegarów.

- Dokładnie - odpowiada niespodziewanie Marcos.

- To Flavor Flav? - dopytuję, już poważnie.

- Tak - słyszę. - Sam mnie nie prosił, ale wiem, że wielu raperów i celebrytów uwielbia błyskotki, więc dlaczego nie zamienić kontrolera w coś, co przypomina biżuterię, do noszenia na co dzień.

Nowy model będzie więc wyposażony w diamenty.

T-Pain, jego kontroler i pół milion śledzących na Instagramie

Założenia mówiące o prawdziwych diamentach mogą się jeszcze zmienić, ponieważ Marcos musi zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. Mowa o promocyjnym prezencie w cenie 1000-2000 dolarów. Coś takiego musi zasłużyć na zdjęcie na Instagramie.

Kustom Kontrollerz cieszy się coraz większą popularnością. Firma działa od 2011 roku, ale po zamówieniach od Ronniego 2K (494 tys. śledzących na Twitterze), Justina Boura z ligi NFL (podświetlane analogi) oraz rapera T-Paina (pół milion śledzących na Instagramie) nazwa staje się coraz lepiej rozpoznawalna.

Współczesny świat hip-hopu za oceanem to właśnie młodsza generacja, często wychowana już na grach wideo, a nie na sprzedawaniu narkotyków w getcie. Tacy ludzie wydają się być idealną grupą docelową dla Kustom Kontrollerz i kto wie - może to Marcos będzie wkrótce nosił diamenty na szyi.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Robert Purchese

Robert Purchese

Senior Staff Writer

Bertie is senior staff writer and Eurogamer's Poland-and-dragons correspondent. He's part of the furniture here, a friendly chair, and reports on all kinds of things, the stranger the better.

Komentarze