Skip to main content

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous trafi latem na Xbox One

Plus: inne plany Microsoftu.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - ogłosił podczas prezentacji na konferencji GDC, że kosmiczny symulator Elite: Dangerous ukaże się latem tego roku na Xbox One.

Menedżer przyznał na scenie, że konsola obecnej generacji zostanie „zintegrowana” z Windows 10. Wspomniał także o tym, jak znaczącą rolę miał kiedyś ten system operacyjny wśród graczy.

Firma chce teraz powrócić do tej sytuacji, umożliwiając między innymi tworzenie gier na wszystkie platformy jednocześnie: PC, Xbox One i tablety. Windows 10 posłuży za centrum aplikacji. Pierwszą produkcją dostępną na wielu systemach będzie Pinball FX, ale w planach jest także nowa MOBA - Gigantic.

Krótko poruszono także temat DirectX 12. Ta technologia ma podobno gwarantować 20-procentowy wzrost wydajności w Fable Legends w porównaniu z wersją DX11.

Również program ID@Xbox dla twórców niezależnych zostanie rozszerzony poza Xbox One i uwzględni urządzenia przenośne czy komputery osobiste.

Spencer poinformował także, że bezprzewodowy adapter do kontrolerów z nowej konsoli ukaże się na PC jeszcze w tym roku.

Studio Frontier Developments potwierdziło w informacji prasowej, że Elite: Dangerous w wersji na konsolę otrzyma całą zawartość wydaną dotychczas na PC.

Uwzględnione zostaną także dodatki z marcowej aktualizacji, debiutującej w przyszłym tygodniu na komputerach osobistych.

Zobacz na YouTube

Zobacz także