Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontroler DualSense Edge dla PS5 to droga zabawka. Jest data premiery

Oraz trailer.

Sony poinformowało, że pady DualSense Edge na PS5 - odpowiedź japońskiej korporacji na kontrolery Elite na Xbox - zadebiutują na początku przyszłego roku, 26 stycznia.

Cenę w Europie ustalono na 239,99 euro (ok. 1150 zł). Nie podano niestety, jaka dokładnie będzie kwota zakupu w złotówkach. W sprzedaży pojawią się także wymienne moduły analogów, wycenione na 24,99 euro (ok. 120 zł). Zamówienia przedpremierowe wystartują 25 października.

Wzorem Elite, kontroler będzie można personalizować zarówno pod względem wyglądu i obsługi, jak i oprogramowania. Z tyłu urządzenia pojawią się dodatkowe przyciski, do których można przypisać dowolną akcję.

Do tego możliwość przemapowania lub dezaktywacji przycisków, ustawienia oporu i martwej strefy analogów; personalizowane spusty z możliwością ustawienia oporu i martwej strefy; przełączanie pomiędzy profilami ustawień, dedykowany przycisk do menu ustawień, czy trzy typy nakładek na analogi do wyboru.

W podtawowym zestawie znajdą się trzy komplety tych nakładek (zwykłe, wysokie i niskie), a do tego kabel USB oraz wymienne przyciski znajdujące się z tyłu urządzenia: standardowe lub dźwignie. Listę zamyka specjalna obudowa oraz etui do spakowania całości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze