Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koty oglądające Stray to najnowszy trend na Twitterze

Jest słodko.

W Stray tylko w wersję PC zagrało ponad 60 tysięcy osób jednocześnie, a okazuje się, że cyberpunkowa produkcja ma także mnóstwo fanów wśród prawdziwych kotów.

Jak pokazują liczne materiały dowodowe z serwisu Twitter, zwierzakom bardzo podobna się najwyraźniej, że są reprezentowane w grze przez przedstawiciela własnego gatunku. Chętnie śledzą więc poczynania i pozostaje mieć nadzieję, że nie porysują ekranu telewizora.

Zjawisko jest na tyle rozpowszechnione, że powstało nawet dedykowane kontoCatsWatchStray” (pol. @KotyOglądająStray), dokumentujące dziesiątki przypadków sytuacji, w których zwierzak zapewne chętnie sięgnąłby po pada, gdyby tylko natura obdarzyła go kciukami.

„Obserwowanie świata z perspektywy małego zwierzęcia to bardzo ciekawy zabieg, który pozwala na ekspozycję piękna ignorowanego przez nas samych” - pisaliśmy już w naszej recenzji Stray. „Dla małego kocurka wszystko wydaje się ogromne i ciekawe, i ten ogrom autorzy zaprojektowali w niezwykle interesujący sposób”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze