Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami: „solidna” sprzedaż Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes na PC

Podano wyniki finansowe firmy.

Konami opublikowało najnowszy raport finansowy, ujawniając wyniki za okres dziewięciu miesięcy fiskalnych, do końca grudnia ubiegłego roku.

Podział na platformy w tym i poprzednim roku

Jak napisano w sekcji podsumowującej kwartał od października do grudnia, zanotowano „solidną” sprzedaż Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes na Steamie, choć nie podano konkretnej liczby.

Z wykresu kołowego wynika, że PC jest czwartą najpopularniejszą platformą dla Konami, odpowiedzialną za 10 procent sprzedaży. Na pierwszym miejscu PlayStation 3 (35 proc., ale także duży spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem), dalej PS4 (20 proc.) i X360 (11 proc.).

W jednej z tabel ujawniono, że łącznie w okresie dziewięciu miesięcy sprzedano 1,99 mln egzemplarzy Metal Gear, ale w sumę wliczone są także starsze odsłony serii, więc wyniku nie można traktować tylko jako rezultatu Ground Zeroes.

Ogólnie wyniki całej korporacji Konami, obejmujące także maszyny hazardowe i produkty zdrowotne, wyniosły w okresie dziewięciu miesięcy 1,3 mld dol. Zyski wzrosły do 42 mln dol.

W dziale gier wideo przychody zmniejszyły się nieznacznie do poziomu 580 mln dol. Pomogło zainteresowanie w Japonii tytułami pokroju Jikkyou Pawafuru Puroyakyu i World Soccer Collection S. Na PC i konsolach dobrze poradziło sobie nie tylko Metal Gear Solid, ale także Pro Evolution Soccer.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze