Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami zamknęło studio twórców Metal Gear Online - raport

Dawne Kojima Productions.

Nieoficjalne źródła Eurogamera donoszą, że Konami zamknęło swoje studio w Los Angeles, odpowiedzialne ostatnio za tryb Metal Gear Online w Metal Gear Solid 5.

A było tak pięknie

Pierwsze doniesienia pojawiły się wczoraj wieczorem na Twitterze, informując o zwolnieniu około 35 pracowników.

Konami otworzyło biuro w Los Angeles w 2013 roku, początkowo specjalnie dla Kojima Productions. W Japonii powstawała kampania Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, a studio w USA zajmowało się właśnie Metal Gear Online.

W szczytowym okresie zatrudniano tam 50-60 osób, choć w ostatnich miesiącach liczba ta szybko się zmniejszała. W marcu nazwę zmieniono z Kojima Productions na Konami Los Angeles Studio, usuwając wszelkie wzmianki o Hideo Kojimie.

Ten zasłużony producent opuścił podobno Konami w październiku, po problematycznych i długich pracach nad Metal Gear Solid 5. Konami już wcześniej usunęło imię dewelopera z materiałów marketingowych gry i anulowało horror Silent Hills.

Metal Gear Online debiutowało 6 października na konsolach. Jak rozumiemy, prace przeniesiono do japońskiego oddziału wkrótce przed premierą. Oddział w Los Angeles oferował wsparcie i rzekomo zajmował się kolejnymi pomysłami, związanymi także z ogólną serią Metal Gear.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze