Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna tajemnica Elden Ring rozwiązana. Złota Maska przerywa milczenie

Czemu nie?

Podczas przemierzania Ziem Pomiędzy w Elden Ring, w zasadzie niemal na samym początku przygody, można natknąć się na tajemniczą postać w złotej masce. Gracze rozwiązali jej zagadkę, ale chyba nie tego wszyscy spodziewali się, co z tego wyniknie.

Znany w środowisku Elden Ring dataminer Sekiro Dubi zauważył, że w napisach końcowych po ukończeniu gry pojawia się nazwisko aktora głosowego, który zagrał Złotą Maskę. Jest to dość dziwne, ponieważ postać ta nie robi nic oprócz wksazywania palcem na drzewo Erdtree, a zaczepiona odpowiada jedynie „…” i nie odzywa się ani słowem przez całą grę.

Dataminer postanowił przyjrzeć się tej sprawie i znalazł niewykorzystany plik zawierający dialog tej istoty. Z kodu wynika, że miał on być związany z pewnym ważnym dla fabuły gry zadaniem, w którym odkrywamy przed Złotą Maską prawdziwą tożsamość jednego z bossów (uwaga na spoilery).

Niełatwo zrozumieć, co Złota Maska mówi, ale najprawdopodobniej są to słowa „Why not?”, czyli „Czemu nie?”. Nie wiadomo, dlaczego twórcy wycięli to krótkie zdanie z finalnej wersji Elden Ring. Poza tym, choć może nie tego spodziewali się fani, niewykorzystany dialog świetnie wpisuje się w memy związane z tajemniczą istotą.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze