Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kociołek w toalecie, czyli jak Hogwarts Legacy nawiązuje do Hermiony Granger

Ten kociołek z eliksirem ma ukryte znaczenie.

CIEKAWOSTKA | W jednej z toalet w Hogwarts Legacy odnajdziemy dziwne zjawisko - kociołek umiejscowiony na sedesie we wnętrzu jednej z kabin obok stosu książek. Co to niecodzienne zjawisko może oznaczać?

Fani Harry’ego Pottera nie będą mieli problemów ze skojarzeniem pewnych faktów. Na drugim roku nauki, w części zatytułowanej Komnata Tajemnic, trójka głównych bohaterów prowadziła własne śledztwo na temat tajemniczych zdarzeń, które miały miejsce w szkole. Jednym z jego etapów było uwarzenie Eliksiru Wielosokowego.

Eliksir ten pozwalał na tymczasową przemianę w inną osobę. Jednak jego receptura była niezwykle skomplikowana, a czas przygotowywania wynosił co najmniej kilka tygodni. Jednak to nie zniechęciło Hermiony Granger, aby przez ten czas zajmować jedną z kabin w łazience Jęczącej Marty i tam przygotowywać miksturę, z której później bohaterowie skorzystali.

I ten właśnie kociołek z zielonym wywarem oraz stojące obok książki są bezpośrednim nawiązaniem do tamtych wydarzeń. Dokładne odwzorowanie scenografii z ekranizacji drugiej części możecie obejrzeć na poniższym materiale.

Zobacz na YouTube

Następna ciekawostka: Wielka Kałamarnica czy Kraken?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze