Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karcianka Hearthstone trafi na system Android jeszcze w tym roku

Wersja na smartfony w 2015 r.

Popularna gra karciana Hearthstone: Heroes of Warcraft ukaże się jeszcze w tym roku na urządzeniach napędzanych systemem Android - ogłosił producent, firma Blizzard.

„Działamy po kolei - pierwszym punktem na liście naszych zadań są tablety z systemem Android. Nasz zespół planuje opublikować wersję gry na te urządzenia przed końcem bieżącego roku” - czytamy na oficjalnym blogu. „Musimy jeszcze doszlifować parę kryształów many i zagonić do kurnika kilka wściekłych kurczaków.”

Mniej pozytywne wieści są takie, że wersja na smartfony zadebiutuje dopiero w 2015 roku. „Jesteśmy też coraz bliżej stworzenia wersji Hearthstone na iPhone'y i telefony z systemem Android, ale jej dopracowanie będzie wymagało trochę czasu” - wyjaśnia Blizzard. „Choć istnieje już wersja, którą wykorzystujemy do wewnętrznych testów, to zakładamy realistyczny termin premiery na początku przyszłego roku.”

„Jednym z największych wyzwań jest przebudowa interfejsu w taki sposób, żeby zachować jakość i intuicyjność gry na innych platformach, także podczas obsługi kciukiem na urządzeniu trzymanym w ręku.”

Hearthstone: Heroes of Warcraft pobrano już ponad 20 milionów razy. Deweloperzy przygotowali pomocną infografikę, ujawniającą kilka faktów na temat gry. W listopadzie odbędzie się impreza Blizzcon, gdzie prawdopodobnie poznamy szczegóły na temat pierwszego dodatku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze