Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kampania fabularna w nowym trailerze strzelanki Battlefield 1

Opowieści z I wojny światowej.

Electronic Arts opublikowało kolejny zwiastun gry Battlefield 1 O ile wcześniejsze materiały koncentrowały się na trybie sieciowym, o tyle najnowszy skupia się na kampanii fabularnej.

W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, wcielimy się nie w jedną, a kilka postaci. Zamiast jednak przygotować dłuższą kampanię z paroma bohaterami, twórcy postanowili opracować antologię - zestaw krótszych opowiadań, koncentrujących się na pojedynczych protagonistach.

Jedną z takich historii będzie „Błoto i krew”, której akcja osadzona będzie pod koniec I wojny światowej. Pokierujemy Dannym Edwardsem - kierowcą brytyjskiego czołgu Mark V. Mężczyzna jest byłym szoferem, który zgłosił się do wojska na ochotnika.

Twórcy obiecują, że w grze spotkamy postacie znane z historii. Przykładowo w innej opowieści wcielimy się w arabską rebeliantkę - prawą rękę słynnego Lawrence'a, któremu pomożemy w walce z Imperium Osmańskim.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Autorzy podkreślają również, że w trakcie zabawy dysponować będziemy pewną dozą swobody, zaczerpniętą z trybu wieloosobowego.

„We wspomnianej już opowieści »Błoto i krew« mamy na przykład etap, który nazwaliśmy »Mgłą wojny«, rozgrywający się w spowitym mgłą lesie. Z uwagi na ograniczoną widoczność gracz porusza się w nim pieszo, idąc przed czołgiem i likwidując stanowiska wroga.”

„Nieprzyjacielską broń przeciwpancerną może niszczyć ładunkami wybuchowymi lub podkradać się niezauważenie i likwidować ich obsługę w walce wręcz” - tłumaczą twórcy we wpisie na oficjalnej stronie gry.

To nie wszystko. Deweloperzy postanowili zmienić sposób narracji - pomiędzy misjami wyświetlane będą przerywniki filmowe, które pokażą prowadzonego bohatera z perspektywy trzeciej osoby.

„Chcieliśmy, aby gracz widział i czuł wszystko to, przez co przechodzi jego postać, a nie tylko obserwował wydarzenia jej oczami. To narzędzie, które pozwala nie tylko lepiej opowiadać nasze historie, ale angażuje też silniej gracza.” - wyjaśniają twórcy.

Battlefield 1 ukaże się 21 października na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły