Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jajko największym postrachem bossów w Resident Evil 4 Remake

Pogarda ostateczna.

Streamerka LARXA odnalazła ciekawy sposób na łatwe pokonywanie najsilniejszych przeciwników w remake'u Resident Evil 4. Podczas jednej ze swoich transmisji postanowiła obrzucić Ramona Salazara jajkami, co okazało się wyjątkowo skuteczną metodą na uporanie się z bossem.

Nie jest tajemnicą, że w grze można skonsumować znalezione kurze jajka, by odzyskać nieco zdrowia. Nieco mniej oczywistą funkcją jajek jest natomiast możliwość wyekwipowania ich w charakterze broni miotanej, co pozwala okazać wrogom pogardę i upokorzyć ich niczym nielubianego polityka na wiecu wyborczym. Chyba jednak nikt nie spodziewał się, że obrzucanie jajami będzie ustępowało skutecznością tylko wyrzutni rakiet.

Tymczasem jajka, a w szczególności najrzadziej spotykany złoty wariant, potrafią wykończyć bossa w trymiga. Wygląda na to, że złote jajo odbiera 70% zdrowia przeciwnikowi, co oznacza, że zaledwie jedno celne trafienie może znacznie ułatwić niełatwe starcie. Salazara można potem dobić kilkoma celnymi strzałami z broni palnej lub kolejnym jajkiem, co zresztą uczyniła LARAXA.

Co ciekawe, twórcy dali graczom wskazówkę w postaci zadania pobocznego The Disgrace of Salazar Family, którego celem jest zbezczeszczenie portretu Ramona Salazara przez rzucenie w niego kurzym jajem. Ponadto można było domyślić się, że trudne do zdobycia złote jajka mogą mieć ukrytą funkcję.

Zobacz także: Resident Evil 4 Remake - Poradnik, Solucja

Zabawna mechanika może wbrew pozorom okazać się nadwyraz przydatna, zwłaszcza w połączeniu z innymi sztuczkami i na poziomach trudności Hardcore i Professional, które mogą stanowić wyzwanie nawet dla weteranów Resident Evil 4. Możliwe też, że jajeczna technika znajdzie zastosowanie w niektórych speedrunach, zwłaszcza tych z kategorii „glitchless”, która nie zezwala na wykorzystywanie błędów w kodzie gry.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze