Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

inFamous: Second Son - Poradnik

Poradnik do inFamous: Second Son - opis przejścia gry, misje poboczne, sekrety (100% ukończenia).

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do inFamous: Second Son. To już trzecia odsłona serii inFamous, w której wcielamy się w postać obdarzoną nadnaturalnymi mocami - jesteśmy w praktyce super-bohaterem. Warto zaznaczyć, że znajomość dwóch poprzednich części cyklu nie jest wymagana, akcja nowej rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach z inFamous 2.

Opis przejścia

inFamous: Second Son - Prolog
inFamous: Second Son - Droga do miasta, Witamy w Seattle
inFamous: Second Son - Schwytanie dymu (Catching smoke)
inFamous: Second Son - Rzucenie rękawicy (The Gauntlet)
inFamous: Second Son - W pogoni za światłem (Chasing the light)
inFamous: Second Son - Starcie z Fetch (Go Fetch)
inFamous: Second Son - Rozświetlenie (Light it up)
inFamous: Second Son - Misja niebieska: Rozwal skrytkę (Trash the stash)
inFamous: Second Son - Misja czerwona: Walka z nietolerancją (Fight intolerants)
inFamous: Second Son - Test (The Test)
inFamous: Second Son - Fan (The Fan)
inFamous: Second Son - Lot Reggiego (Reggie takes flight)
inFamous: Second Son - Niebiańskie Inferno (Heaven's Hellfire)
inFamous: Second Son - Od zera do bohatera (Zero to hero)
inFamous: Second Son - Misja niebieska: Lot aniołów (Flight of Angels)
inFamous: Second Son - Misja czerwona: Polowanie na łowców (Hunting the Hunters)
inFamous: Second Son - Powrót (The Return)
inFamous: Second Son - Quid pro Quo
inFamous: Second Son - Dym i lustra (Smoke and mirrors)
inFamous: Second Son - Zabij / Zdemaskuj Augustine (Expose / Kill Augustine)

Pozostałe

inFamous: Second Son - Dziedzictwo Cole'a (DLC)
inFamous: Second Son - Tajemnice inFamous (Paper Trial)
inFamous: Second Son - Aktywności poboczne
inFamous: Second Son - Trofea

-

Zobacz także:

inFamous: First Light - Poradnik, Solucja

-

Porady na początek

- Ruszaj się! Delsin ma super-moce, ale nie jest niezniszczalny. Właściwie, może zginąć szybko, jeżeli nie będziesz się przemieszczał w trakcie walki. Podskakuj i używaj dymnego doskoku (uniku), by nie trafiały cię pociski. Wskakuj przez wentylację na dachy, chowaj się za osłonami, by regenerować zdrowie. Przy okazji, wykorzystując wertykalność lokacji, będziesz mógł pomagać sobie różnymi atakami z wyskoku - np. uderzeniem w ziemię.

- Uważnie zaczynaj potyczki. Szczególnie na początku gry, gdy nie jesteś jeszcze bardzo silny, warto atakować grupy wrogów z głową. Co to znaczy? Obserwuj minimapę i postaraj się zniszczyć kamery, by utrudnić przeciwnikom lokalizowanie Delsina. Dzięki temu możesz podejść blisko pozostając niezauważonym i dokładnie zaplanować szybkie wyeliminowanie wszystkich przeciwników. Warto zaznaczyć, że zachodząc wroga po cichu od tyłu można go zlikwidować jednym ciosem.

- Uważaj na cywili. Ale tylko, jeżeli chcesz być dobrym bohaterem. Jeżeli chcesz być zły, nie musisz przejmować się niczym, jednak jeżeli chcesz pomagać mieszkańcom, musisz uważać. Nie możesz ranić przechodniów, nie wykonuj też misji pobocznych symbolizowanych czerwonymi ikonkami, skupiaj się na niebieskich. Zwalczaj dilerów narkotyków, rozglądaj się też po ulicach po starciach - czasem zauważysz leżących na chodniku rannych, których możesz uleczyć. Wybór drogi moralnej nie jest nieodwracalny, zawsze możesz zacząć być złym w połowie gry - w taki sposób jednak zdobycie najlepszych umiejętności z danej ścieżki zajmie ci więcej czasu. Lepiej od razu zdecydować się na charakter Delsina i się go trzymać.

- Zmieniaj moce. Gdy już zyskasz kolejne moce, poza dymem, pamiętaj, by zmieniać je w trakcie walki. Dym jest dobry na bliskim dystansie. Też możesz strzelać pociskami na odległość, jednak skuteczniejsze są pociski z mocy neonu.

- Znajdź wszystkie odłamki. Odłamki to niebieskie kryształy, które służą do ulepszania mocy i kupowania nowych umiejętności. Znajdziesz je w latających po całym Seattle dronach - musisz je zestrzelić. Są też w punktach kontrolnych do skanowania odcisków palców - też musisz je zniszczyć, by wessać odłamek.

- Trzymaj się dachów. Ulice Seattle patrolują wozy opancerzone, łatwo je omijać, jeżeli podróżujesz skacząc po dachach. Moce w Second Son są zaprojektowane w taki sposób, że szybowanie i wysokie skoki są niezwykle naturalne i intuicyjne, korzystaj z tego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze