Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ile czasu spędzimy w Wiedźminie 3?

„Mamy problem z dokładnym określeniem.”

Przedstawiciel CD Projektu poinformował niedawno, że dokładne sprawdzenie każdego kamienia w Wiedźminie 3 może przełożyć się nawet na 200 godzin rozgrywki. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że najszybsze nawet przejście głównej linii fabularnej to 25 godzin. Ale ile czasu w świecie Geralta spędzi „zwykły” gracz?

- Mamy testerów, którzy nie grali wcześniej w Dziki Gon - mówi Fabian Mario Doehla z CD Projekt Red w rozmowie z serwisem Polygon.

- Staramy się zbudować średnią i powiedzieć: „możecie spędzić ponad sto godzin w grze nawet jeśli nie jesteście zbyt dokładni, tylko wykonując zadania poboczne”.

Taka średnia czasu przejścia nie została jednak jeszcze ustalona. Niemiecki serwis Gamereactor informował niedawno o speedrunnerze, który przeszedł Wiedźmina 3 w 25 godzin, korzystając z najbardziej optymalnej ścieżki, ze znajomością wszystkich tajemnic i pomijaniem dialogów.

Z drugiej strony, Doehla zna podobno kogoś, kto spędził w polskiej produkcji ponad 200 godzin i nie widział jeszcze całej zawartości.

Wygląda więc na to, że próby wskazania dokładnej liczby godzin nie mają większego sensu, ponieważ wszystko zależy od stylu gry oraz podejmowanych wyborów.

- Nie tworzymy oczywistych opcji w stylu „hej, jeśli zepchniesz tę osobę do rzeki, to potem powróci rozgniewana, bo cudem przeżyła” - dodaje menedżer niemieckiej społeczności. - Gracz dostaje wszystkie opcje, ale nie mówimy mu, co dokładnie robi.

- Chcemy zachęcić do wielokrotnego powtarzania rozgrywki. Ale jednocześnie mamy problem z dokładnym określeniem, ile czasu zajmie przejście gry.

- Ciekawie będzie obserwować sytuację po premierze - kończy Doehla. - Na początku wszyscy będą pewnie na podobnej ścieżce. Ale potem, w drugim czy trzecim dniu, wybory zaczną się rozgałęziać. Ciekawie będzie patrzeć, jak szybko gracze zauważą ogromne różnice.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 19 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze