Skip to main content

Ikona z Final Fantasy 14 wywoływała fobię przed dziurami - twórcy dokonali zmian

Nietypowy problem.

Reżyser Final Fantasy 14 - Naoki Yoshida - poinformował, że Square Enix wprowadziło zmiany w ikonie jednej z nadchodzących klas postaci. Przygotowana wcześniej ilustracja wywoływała bowiem problemy u osób cierpiących na trypophobię - lęk przez otworami.

Nie zalecamy wyszukiwać tego słowa w wyszukiwarce. Choć fobia związana jest najczęściej z małymi, nieregularnie rozmieszczonymi otworami w przyrodzie, to w niektórych przypadkach może dotyczyć także innych przypadków, jak właśnie ikonka w grze.

Nowa wersja ikony

Ilustracja widoczna będzie przy nowej klasie postaci (te znane są w FF14 jako jobs), która pojawi się w grze w listopadzie, wraz z rozszerzeniem Endwalker. Szczegóły opublikowano jednak wcześniej, co przełożyło się właśnie na ujawnienie problemu.

„Szybko otrzymaliśmy opinie od graczy z całego świata. Mówili nam, że ikona dla klasy Sage wywołuje u nich dyskomfort lub strach” - napisał Yoshida. „Przekazaliście szczere opinie i jest jeszcze czas, by wprowadzić zmiany”.

Stąd właśnie nowa ikona, która w minimalnym stopniu modyfikuje oryginalną wizję - zasłonięto po prostu dziury. Pierwotną wersję można podejrzeć pod tym linkiem.

Final Fantasy 14: Endwalker zadebiutuje 21 listopada obecnego roku, opóźnione przez kłopoty wywołane przez Covid-19. Maksymalny poziom postaci podniesie się do 90., a poza leczącym Sage'em będzie też druga klasa postaci - Reaper (melee DPS).

Read this next