Skip to main content

Ikona Xboxa zmierza podobno na PlayStation. Microsoft ma szykować remaster Halo na PS5

W ramach nowej strategii.

Gdyby jeszcze kilkanaście lat temu ktoś stwierdził, że Halo Combat Evolved otrzyma oficjalne wydanie na konsole PlayStation, to najprawdopodobniej zostałby wyśmiany. Jednak według nieoficjalnych doniesień Microsoft rzeczywiście pracuje nad zremasterowaną wersją kultowej strzelanki, opracowywaną z myślą o premierze na PS5.

Jak informuje serwis VGC, powołując się na ustalenia portalu The Verge, nowa wersja oryginalnego Halo jest już w produkcji. O projekcie wiadomo jednak na razie bardzo mało. Ciężko na przykład powiedzieć, czy będzie to np. rozwinięcie wydanej w 2011 roku wersji Anniversary Edition (zawartej też w pakiecie Halo: The Master Chief Collection), czy też osobna produkcja, tworzona całkowicie od podstaw.

Niemniej jednak takie działanie oczywiście wpisuje się w najnowszą strategię Microsoftu, aby tytuły ekskluzywne z Xboxa trafiały także na platformy Sony oraz Nintendo. Źródła sugerują, że już niedługo na PS5 mogą pojawić się także Hellblade 2, Microsoft Flight Simulator oraz nowa odsłona serii Doom, która ma zostać ujawniona już niedługo. Najbliższa ku temu okazja będzie już za kilka dni, podczas podwójnego pokazu Xbox Showcase i Call of Duty Direct.

Zobacz na YouTube

Jak mogliśmy się też dodatkowo dowiedzieć, całe przedsięwzięcie jest określane wewnątrz firmy kryptonimem „Project Latitude”, co z języka angielskiego można przetłumaczyć jako „Projekt Szerokość”, np. w kontekście szerokości geograficznej. Trzeba przyznać, że nazwa bardzo zgrabnie pasuje do koncepcji „zielonych”, aby ich gry pojawiały się na jak największej liczbie platform.

Jednocześnie osobne przecieki sugerują, że Microsoft planuje wydanie w ciągu najbliższego roku kilku dużych tytułów, które jednak nie pojawią się od razu na platformach konkurencji, a pozostaną - przynajmniej na jakiś czas - ekskluzywne dla Xboxa. Wspominane tu są m.in. nowa odsłona Gears of War, Avowed, Starfield z dodatkami czy Age of Mythology Retold.

Zobacz także