Skip to main content

Letnie pokazy gier 2024 - harmonogram, gdzie oglądać i czego się spodziewać

Gamescom, Xbox Showcase i wiele więcej.

Lato jest - traducyjnie - wyjątkowo pracowitym okresem dla wydawców gier. Na okres między czerwcem a sierpniem zaplanowano szereg branżowych imprez i konferencji, które są świetną okazją do zaprezentowania nadchodzących gier, a także ujawnienia wcześniej niezapowiedzianych projektów. Na tej stronie zamieszczamy listę najważniejszych letnich pokazów gier w 2024 roku, a także wyjaśniamy, gdzie i kiedy je oglądać oraz jakie gry zobaczymy.

W tym roku na okres wakacyjny zaplanowano aż 20 różnych imprez, jednak spośród nich wyróżnia się 9 wydarzeń - największe i najbardziej prestiżowe konferencje, podczas których zobaczymy nowości od największych wydawców. Gorący letni okres zaczynamy festiwalem Summer Game Fest 2024 w dniu 7 czerwca, a zakończymy na pokazie Future Games Show @ Gamescom w dniu 22 sierpnia. Więcej informacji zamieszczamy poniżej.


Na tej stronie:


THQ Nordic Showcase 2024 - 2 sierpnia

Sierpień zaczynamy od pokazu wydawcy THQ Nordic. Należący do Embracer Group austriacki wydawca razie był bardzo oszczędny w zapowiedziach, jednak obiecywał, że w czasie eventu zobaczymy premiery niezapowiedzianych jeszcze gier oraz usłyszymy nowe informacje dotyczące ujawnionych już projektów. Imprezę poprzedzi skromniejsza konferencja wydawcy HandyGames, specjalizującego się w grach mobilnych oraz produkcjach na gogle VR.

Kiedy: 2 sierpnia, 21:00 czasu polskiego

Gdzie obejrzeć: YouTube, Twitch

Co możemy zobaczyć:

  • Gothic Remake (nowy trailer, być może data premiery)
  • Titan Quest 2 (nowy trailer, być może data premiery)

Gamescom Opening Night - 20 sierpnia

Na połowę sierpnia przewidziano organizację Gamescom, czyli obecnie największych corocznych targów branżowych. Tradycyjnie już noc otwarcia połączona zostanie z rozbudowaną imprezą, na której rąbka tajemnicy o nadchodzących grach uchylą przybyli do niemieckiej Kolonii wystawcy. Nie znamy na ten moment konkretnego lineupu wydarzenia, ale można się spodziewać zapowiedzi od gigantów branży.

Kiedy: 20 sierpnia, godziny pokazu jeszcze nie ustalono

Gdzie obejrzeć: YouTube, Twitch

Co możemy zobaczyć: Aktualnie brak informacji


Future Games Show @ Gamescom - 22 sierpnia

Future Games Show powróci po raz drugi tego lata, przy okazji targów Gamescom. Podobnie jak w wypadku czerwcowej edycji, tym razem także pokaz skupi się na zapowiedziach nowych gier, zamiast prezentacji dodatkowych informacji o już zapowiedzianych projektach. Niemniej, z pewnością będzie to równie ciekawa prezentacja.

Kiedy: 22 sierpnia, godziny pokazu jeszcze nie ustalono

Gdzie obejrzeć: YouTube, Twitch

Co możemy zobaczyć: Aktualnie brak informacji


Zakończone pokazy

W tej sekcji znajdziecie pokazy, które już się zakończyły. Poniżej zamieszczamy linki do artykułów podsumowujących dane wydarzenie.

Read this next