Skip to main content

Halo 1, 2, 3 i 4 trafią na PC. Kolekcja Master Chief

Jest też Halo Reach.

Halo: kolekcja Master Chief trafi na PC i będzie dostępna za pośrednictwem Windows Store i Steam - poinformowano podczas transmisji Inside Xbox. Pakiet zawiera remake'i Halo: Cambat Evolved i Halo 2, a także Halo 3 (z rozszerzeniem ODST) i Halo 4.

Do zestawu dołącza również Halo Reach, czyli prequel pierwszej części. Microsoft zapowiedział, że gry nie trafią na PC jednocześnie, a jedna po drugiej. Najpierw - „w późniejszym okresie tego roku” - zostanie udostępnione Reach, a potem kolejne odsłony, w kolejności chronologicznej.

Nabywcy otrzymają kampanie fabularne, tryby wieloosobowe i kooperację.

Zobacz na YouTube

Wszystkie gry uruchomimy w 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 4K. Przystosowano też sterowanie do myszy, a także zawarto możliwość edycji przypisania klawiszy i wybrania ustawień graficznych typowych dla PC, chociażby pole widzenia.

Nad wersjami PC pracuje studio 343 Industries, wraz ze wsparciem ze strony Splash Damage i Ruffian.

Głównym bohaterem serii jest Master Chief

Przypomnijmy, że do tej pory na PC trafiło tylko Halo: Combat Evolved (krótko po premierze na Xbox), a także Halo 2, przy czym drugi tytuł był dostępny wyłącznie na Windows Vista. Seria nigdy nie pojawiła się też na Steamie.

Cykl Halo to militarne strzelanki pierwszoosobowe, osadzone w klimacie science-fiction. Historia opowiada o międzygwiezdnej wojnie pomiędzy ludzkością a przymierzem obcych.

Źródło: Microsoft

Read this next