Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyenas anulowane. Strzelanka od twórców Total War nie powstanie

Sega szuka oszczędności.

Sega zdecydowała się na anulowanie Hyenas, sieciowej produkcji w gatunku extraction shooter, powstającej w brytyjskim studiu Creative Assembly, kojarzonym lepiej za sprawą serii Total War.

Japońska korporacja ujawniła informację w komunikacie dla inwestorów, gdzie przyznano, że firma odniesienie stratę w obecnym roku finansowym. Winna jest między innymi „niższa dochodowość, zwłaszcza w Europie”, co zmusiło do przeprowadzenia „strukturalnych reform w celu podniesienia efektywności”.

W wyniku tych działań przyjrzano się wszystkim powstającym tytułom. Niektóre anulowano, by „zredukować wydatki”. Jedną z ofiar jest właśnie Hyeans, które - jak się wydaje - nigdy specjalnie nie przypadło graczom do gustu w przedpremierowych trailerach.

Mimo tego decyzja może być pewnym zaskoczeniem, ponieważ całkiem niedawno - na początku września - prowadzono jeszcze testy. Skasowano też inne projekty, które nie doczekały się jeszcze zapowiedzi.

Hyenas zakładało, że bogata ludzkość przeprowadziła się na Marsa, lecz zostawiła na Ziemi wielkie slumsy biedoty. Teraz elita wysyłała z powrotem statki, by odzyskać „popkulturę”, którą przez pomyłkę zostawiono na miejscu - jak figurki Sonica. Gracze wcielali się w tytułowe hieny, które atakują te okręty.

Zgodnie z obecną modą, gracze wybierali postać z szeregu bohaterów o przeróżnych umiejętnościach. Był na przykład 1The Pro z rozstawianym działkiem oraz Commander Wright, z karabinem strzelającym pianką, po której można się wspinać.

Był też inny współczesny trend - elementy gatunku extraction shooter, w stylu Escape from Tarkov. Rywalizowaliśmy bowiem nie tylko z drużynami innych graczy, ale także ze sztuczną inteligencją. Celem było dostanie się do skarbca, wydobycie łupów, a następnie ucieczka z miejsca zdarzenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hyenas

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze