Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Obcy: Izolacja ujawnili sieciową strzelankę Hyenas

Kolorowa akcja i popkultura.
Jedna z bohaterek gry Hyenas
Creative Assembly

Creative Assembly ujawniło nowy projekt zespołu odpowiedzialnego w przeszłości za horror Obcy: Izolacja. Mowa o wieloosobowej strzelance Hyenas, która ma zaoferować „coś radykalnie odmiennego w sferze FPS”.

Pięć zespołów po trzech graczy powalczy ze sobą oraz sztuczną inteligencją, by ukraść skarby ze statków kosmicznych. Pewną innowację na pokładzie wielkich jednostek stanowić będą sekcje w zerowej grawitacji.

Najbardziej „radykalna” jest chyba fabuła. Bogata ludzkość przeprowadziła się na Marsa, lecz zostawiła na Ziemi wielkie slumsy biedoty. Teraz elita wysyła z powrotem statki, by odzyskać „popkulturę”, którą przez pomyłkę zostawiono na miejscu. Gracze wcielą się w tytułowe hieny, które atakują te okręty.

Dyrektorem kreatywnym jest Charlier Bewsher, w przeszłości główny projektant Read Dead Redemption Online. Jak zapewnia, celem jego zespołu było przygotowanie czegoś, co nie będzie do końca poważne, stawiające jednocześnie na żywe kolory.

Zgodnie z obecną modą, gracze wybiorą postać z szeregu bohaterów o przeróżnych umiejętnościach. Jest na przykład 1The Pro z rozstawianym działkiem oraz Commander Wright, z karabinem strzelającym pianką, po której można się wspinać. Nie zabraknie oczywiście gęstych nawiązań do popkultury.

Hyenas nie będzie darmowe. Premiera w przyszłym roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze