Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega przypomina o Hyenas. Wkrótce start testów strzelanki

Gra twórców Total War.

Studio Creative Assembly chce udowodnić, że nie musi tworzyć tylko kolejnych strategii z serii Total War. Jest także sieciowa strzelanka Hyenas, której testy rozpoczną się 31 sierpnia - poinformowano.

Chęć wzięcia udziału należy zgłaszać bezpośrednio na Steamie. Jeśli uczestniczyliśmy we wcześniejszych fazach alpha, dostęp mamy już zagwarantowany. Zamknięta beta dostępna będzie wyłącznie na PC i potrwa do 11 września.

Hyenas zakłada, że bogata ludzkość przeprowadziła się na Marsa, lecz zostawiła na Ziemi wielkie slumsy biedoty. Teraz elita wysyła z powrotem statki, by odzyskać „popkulturę”, którą przez pomyłkę zostawiono na miejscu - jak figurki Sonica. Gracze wcielą się w tytułowe hieny, które atakują te okręty.

Zgodnie z obecną modą, gracze wybiorą postać z szeregu bohaterów o przeróżnych umiejętnościach. Jest na przykład 1The Pro z rozstawianym działkiem oraz Commander Wright, z karabinem strzelającym pianką, po której można się wspinać.

Jest też inny współczesny trend - elementy gatunku extraction shooter, w stylu Escape from Tarkov. Rywalizujemy nie tylko z drużynami innych graczy, ale także ze sztuczną inteligencją. Celem jest dostanie się do skarbca, wydobycie łupów, a następnie ucieczka z miejsca zdarzenia.

Walka ma być dynamiczna i chaotyczna, z wykorzystaniem unikatowych broni, jak wspomniana wyżej pianka do wspinania. Pewną innowacją będą za to strefy z zerową grawitacją, co otworzy nowy „wymiar” potyczek.

Dyrektorem kreatywnym tytułu jest Charlier Bewsher, w przeszłości główny projektant Read Dead Redemption Online. Jak zapewnia, celem jego zespołu było przygotowanie czegoś, co nie będzie do końca poważne, stawiające jednocześnie na żywe kolory.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze