Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn z problemami na PC. Twórcy odpowiadają na skargi graczy

Digital Foundry: "Rozczarowujący port".

Horizon Zero Dawn trafiło już na PC, ale duża część odbiorców krytykuje optymalizację gry. Obecnie 49 procent recenzji na Steamie to oceny negatywne.

Najczęściej pojawiające się zarzuty dotyczą po prostu ogólnej wydajności. Gracze narzekają, że ich komputery, zapewniające 60 klatek na sekundę w innych nowych tytułach, nie są w stanie poradzić sobie z podobnym poziomem płynności w HZD.

Do tego dochodzą typowe dla wielu gier skargi na błędy przy uruchamianiu albo samoczynne wyłączanie się gry. Deweloperzy z Guerrilla Games oświadczyli już, że cały czas zapoznają się z recenzjami i zgłoszeniami, by przygotować odpowiednie poprawki.

Zespół Digital Foundry w swojej analizie skrytykował między innymi niedostatecznie zoptymalizowany system dynamicznej rozdzielczości, niepoprawny benchmark czy też stuttering - nierówne wyświetlanie klatek.

Gracze, którzy dotarli już do zawartości z dodatku Frozen Wilds zaznaczają także, że w wersji PC zabrakło systemu deformacji śniegu - obecnego w wersji na PlayStation 4.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Komentarze