Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn w wersji z 1996 roku. Fan pokazał, jak gra wyglądałaby na PS1

Prostokątna Aloy.

Horizon Zero Dawn wraz z sequelem to jedne z najważniejszych gier Sony na PS4 i PS5. Jeden z fanów postanowił pokazać, jak mogłaby wyglądać pierwsza część serii, gdyby ukazała się w 1996 roku na oryginalnym PlayStation.

Demake produkcji studia Guerilla Games - w formie krótkiego wideo - przygotował internauta o pseudonimie ZeoNyph. Do stworzenia sekwencji użył programu graficznego Blender.

Fan tłumaczy, że inspirował się starszymi odsłonami Tomb Raidera i Resident Evil, które święciły tryumfy na PS1. Zadbał przy tym o oprawę wizualną, stylizowaną na grafikę z epoki - modele Aloy, maszyn i elementów otoczenia są więc kwadratowe.

To jednak nie wszystko, bo ZeoNyph przygotował także specjalne menu (z opcją włączenia rozszerzenia Frozen Wilds), a wideo zarejestrował w rozdzielczości 320 na 240, co nadaje filmowi „autentyczności”.

Demake to termin, którym określane są współczesne wersje gier w wersjach z oprawą graficzną i mechanikami stylizowanymi na produkcję ze starszej platformy sprzętowej względem tej, na której ukazała się pierwotna edycja tytułu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Horizon Zero Dawn

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze