Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Płonące kwiaty

Poszukujemy starej znajomej Aloy.

Zadanie Płonące Kwiaty w grze Horizon Forbidden West pozwoli spotkać Aloy starą znajomą i stanowi pierwszy krok do zbadania tajemnicy zaginionego łowcy Carja.

Zadanie zaczynamy od rozmowy z Mian (1).

Kobieta pielęgnuje grządki w pobliżu miejsca, gdzie poznaliśmy Zo.

Powie nam o dwóch łowczyniach, które niedawno widziano w okolicy. Aloy domyśla się, że chodzi o jej przyjaciółkę. Idziemy w kierunku wskazanym przez znacznik.

Na miejscu faktycznie spotkamy Talanah i jej nową uczennicę Milu, walczące z kilkoma maszynami. Pomagamy w walce, po czym rozmawiamy z kobietami.

Okazuje się, że Talanah poszukuje zaginionego kompana. Zgadzamy się pomóc i ruszamy za znacznikiem na pole bitwy.

Badamy ślady, które znalazła łowczyni, a potem, zgodnie z sugestią Aloy, korzystamy z Fokusa by znaleźć więcej tropów (2).

Podążamy ścieżką, którą wytyczyła nawigacja. Po krótkiej przechadzce spotkamy mężczyznę siedzącego na kamieniu (3). Rozmawiamy z nim i kierujemy się we wskazane miejsce.

Czeka nas wymagająca walka z Muszlokłapem, maszyną o wyglądzie wielkiego żółwia. Robota najlepiej atakować dystansowo lub pułapkami, ponieważ pomimo ogromnych rozmiarów robi sprawne uniki.

Trzeba uważać, ponieważ przeciwnik używa różnych ataków dystansowych (skok, zamrażanie, karabin maszynowy). Czasami też zakopuje się w ziemi - musimy wówczas śledzić grudy piachu (4), wskazujące aktualną pozycję oponenta.

Po walce wchodzimy do jaskini i badamy stertę gruzu (5).

Rozmawiamy z Talanah i kończymy zadanie.

Następnie: Horizon Forbidden West - Starodrzew

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Zawołanie i odpowiedź

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze