Skip to main content

Hogwarts Legacy zbanowane z charytatywnego streamu

Razem ze wszystkimi grami z uniwersum.

Organizatorzy Games Done Quick, czyli odbywającego się co kilka miesięcy charytatywnego maratonu przechodzenia gier na czas, zaktualizowali swoją listę gier zabronionych podczas wydarzenia. Jak możemy się dowiedzieć, od teraz uczestnicy nie będą mogli przechodzić Hogwarts Legacy ani żadnej innej gry z uniwersum Harry’ego Pottera.

Twórcy nie wydali oświadczenia w związku z wykluczeniem gry, ani też nie podali dokładnego powodu swojej decyzji. Można jednak sądzić, że ma to związek z kontrowersjami wokół gry oraz całej marki Wizarding World. J.K. Rowling - autorka oryginalnego cyklu książek - w 2020 roku opublikowała serię Tweetów, które wiele osób odebrało jako atak na osoby transpłciowe.

Według instrukcji przygotowanej dla uczestników Games Done Quick, wśród gier zakazanych na wydarzeniu możemy znaleźć też między innymi God of War z 2005 roku, serię Five Nights at Freddy’s, tytuły zakazane na Twitchu oraz przeznaczone tylko dla dorosłych - mówimy tu więc o tytułach, które zostały zabronione głównie ze względu na ukazaną w nich nagość lub brutalność, co mogłoby skończyć się usunięciem transmisji przez Twitcha.

Tony Hawk's Pro Skater 4 ukończone w 38 minut podczas styczniowej sesji GDQ

Niemniej, gry z serii Harry Potter oraz Hogwarts Legacy otrzymały oznaczenie informujące, że kwestia dopuszczenia lub permanentnego zakazania gry na streamie zostanie jeszcze dokładnie rozpatrzona w przyszłości. Być może do kolejnej edycji wydarzenia, która planowana jest na maj tego roku, najnowsza produkcja studia Avalanche ostatecznie zostanie zatwierdzona przez organizatorów.

Przypomnijmy, że sesje Games Done Quick organizowane jest od 2010 roku i zwykle trwają przez kilka dni, podczas których różni speedrunerzy na żywo próbują bić rekordy przechodzenia danych tytułów na czas - całe wydarzenie transmitowane jest na Twitchu. Wciągu zorganizowanych do tej pory 41 edycji, organizacja zebrała w sumie prawie 44 miliony dolarów (niecałe 200 milionów złotych) na cele charytatywne.

Zobacz także