Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy zaoferuje ponad setkę zadań pobocznych. Są nowe materiały z rozgrywki

Można odgrywać złą postać.

Pojawiły się nowe informacje oraz nagrania z nadchodzącego Hogwarts Legacy. Możemy rzucić okiem na zapis przejścia całego zadania, natomiast twórcy chwalą się ogromną liczbą zadań pobocznych i możliwością wcielenia się w czarny charakter.

Redakcja GamesRadar+ opublikowała pierwsze wrażenia z wyczekiwanej produkcji w uniwersum Harry'ego Pottera. Wygląda na to, że gra Avalanche Software oferuje sporą wolność w kreowaniu postaci i opowieści, co potwierdzają także słowa reżyserki gry.

Główna fabuła jest skomplikowana i obejmuje wiele różnych postaci i punktów widzenia. Dajemy jednak graczom możliwość podjęcia różnych wyborów w trakcie gry i pozwalamy im opowiedzieć własną wersję tej epickiej historii” - wyjaśnia Moira Squier, reżyserka narracji i scenarzystka Hogwarts Legacy.

Nawet zadania poboczne, których jest ponad 100, pozwalają graczowi manipulować główną kampanią dzięki zdobytym przez siebie doświadczeniom. Interakcja z kimś w zadaniu pobocznym wpłynie na interakcję z tą osobą w głównej fabule i na odwrót. Kolejność, w jakiej gracz zdecyduje się ukończyć te zadania, wpłynie na historię i grę. Wszystko jest ze sobą powiązane”.

Dziennikarz zwraca uwagę na mnogość opcji dialogowych, na jakie natrafił podczas gry, a także na możliwość stosowania różnorodnego podejścia do wykonywania zadań. Możliwa jest choćby agresywna gra i odgrywanie roli czarnego charakteru. Co ciekawe, postacie NPC mają reagować na niecne poczynania gracza, jednak w Hogwarts Legacy nie ma systemu moralności, który karałby za takie podejście.

System walki zdaje się elastyczny i różnorodny, a zaklęcia przydają się także w trakcie eksploracji. Samych czarów będziemy uczyć się pod okiem cenionych profesorów, choć Klątwy Niewybaczalne będzie można poznać wyłącznie poza murami Hogwartu. Rzucane zaklęcia można ze sobą łączyć, aby wykonywać widowiskowe ruchy kończące na przeciwnikach. Gra zadebiutuje 10 lutego na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Później Hogwarts Legacy pojawi się też na PS4, Xbox One i Switchu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze