Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy z trybami graficznymi na konsolach. Są szczegóły

Jest też VRR.

Warner Bros. Games potwierdziło, że Hogwarts Legacy podąży za trendami i otrzyma różne tryby wyświetlania grafiki na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Po wczorajszej aktualizacji wymagań sprzętowych dla wersji PC odświeżono także stronę pomocy technicznej z detalami na temat konsol. Nie jest jednak zbyt szczegółowo, ponieważ wymieniono tylko dwie opcje, a tych będzie najwyraźniej więcej.

„Hogwarts Legacy w wersjach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S wspiera liczne tryby graficzne, wśród których najpopularniejszy jest tryb jakości, działający w 30 klatkach na sekundę, oraz tryb wydajności, celujący w 60 FPS” - napisano w komunikacie, nie ujawniającym pozostałych możliwości.

Poza tym dowiadujemy się, że produkcja na wymienionych konsolach otrzyma wsparcie dla technologii zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) na telewizorach obsługujących to rozwiązanie. Opcja pozwala dostosować odświeżanie do liczby klatek na sekundę, zmniejszając wrażenie zacinanie przy spadkach.

Z innych sprzętowych wieści na temat Hogwarts Legacy: gra już w dniu premiery będzie w pełni kompatybilna z urządzeniami Steam Deck. Warner Bros. Games potwierdziło te informacje na Twitterze, w odpowiedzi na zapytanie jednego z graczy.

Warto pamiętać, że tytuł zmierza także na starsze konsole, choć w późniejszym terminie. Data premiery dla PC, PS5 i Xbox Series X to 10 lutego, dla PS4 i Xbox One - 4 kwietnia, a dla Nintendo Switch - 25 lipca.

Read this next