Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy pozwala odwiedzić każdy pokój wspólny - choć trzeba skorzystać z glitcha

Ukryty wymiar.

Jeżeli gracie w Hogwarts Legacy, to macie już pewnie za sobą ceremonię z Tiarą Przydziału i dołączyliście do jednego z czterech domów. Oznacza to, że nie możecie już zajrzeć do pokojów wspólnych pozostałych trzech stowarzyszeń... chyba że skorzystacie z błędu.

Bez względu na to, czy dołączyliście do Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu czy Hufflepuffu, oficjalnie możecie wejść wyłącznie do pokoju wspólnego swojego domu w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Są to pomieszczenia, w których uczniowie spotykają się i spędzają czas poza lekcjami, jednak wstęp jest ograniczony do członków danego stowarzyszenia.

Sprytni gracze znaleźli jednak mniej oficjalny sposób, aby zajrzeć do normalnie niedostępnych części Hogwartu. Należy w tym celu posłużyć się błędem pozwalającym na opuszczenie granic mapy, co youtuberka TashaPlays demonstruje w filmie opublikowanym na kanale Goldenhalk. Za przykład w nagraniu posłużył dom Slytherinu, jednak metoda pozwala dostać się w dowolne inne miejsce.

Najpierw należy udać się do osady Irondale na pograniczu Regionu Feldcroft i Torfowiska Morza Południowego. Na miejscu trzeba namierzyć chatę stojącą nieopodal wiatraka, a następnie odpowiednio ustawić się przy materiałowej płachcie zawieszonej przy wejściu do chatki.

Jeżeli nasza postać stanie w odpowiednim miejscu, zapadnie się pod ziemię i opuści mapę gry, a przy odrobinie szczęścia wyląduje na ukrytej kamiennej posadzce. Potem wystarczy wskoczyć na swoją latającą miotłę i udać się w stronę Hogwartu. Jeżeli chcecie zajrzeć do innych domów, to radzimy się pospieszyć, ponieważ błąd najprawdopodobniej zostanie naprawiony podczas którejś z nadchodzących aktualizacji.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze