Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy może przełamać 15-letnią dominację Call of Duty i Rockstara

Mowa o sprzedaży w USA.

Jeśli utrzyma się obecna sytuacja, najlepiej sprzedającą się grą roku w Stanach Zjednoczonych może zostać Hogwarts Legacy, przerywając tym samym 15-letnię dominację Call of Duty i Rockstara.

„Zagrożeniem” dla takiego stanu rzeczy jest oczywiście Call of Duty: Modern Warfare 3, które już teraz jest drugim najlepiej sprzedającym się tytułem, choć mowa o najniżej ocenianej odsłonie serii od wielu lat. Strzelanka w zaledwie kilka tygodni wyprzedziła The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Spider-Man 2, Madden NFL 24 i Diablo 4.

Kolejne części CoD zazwyczaj kończą rok na szczycie zestawienia sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, z rzadkimi przerwami na nowości od Rockstara. Jeśli Hogwarts Legacy uda się przełamać hegemonię, będzie to pierwszy taki przypadek od czasów Wii Play z 2008 roku.

Pierwsza dziesiątka sprzedaży w okresie od 1 stycznia do 25 listopada w USA prezentuje się obecnie następująco:

  1. Hogwarts Legacy
  2. Call of Duty: Modern Warfare 3
  3. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  4. Marvel’s Spider-Man 2
  5. Madden NFL 24
  6. Diablo 4
  7. Call of Duty: Modern Warfare 2
  8. Star Wars: Jedi: Survivor
  9. Mortal Kombat 1
  10. Starfield

Warto zauważyć, że dane firmy Circana (NPD) nie są w stu procentach wiarygodne. Duże minusy to na przykład brak cyfrowej sprzedaży Nintendo. Kto wie, być może w rzeczywistości liderem roku jest jednak Zelda.

Pewne zamieszanie w sieci wywołał także brak Alan Wake 2 w zestawieniu. Dlaczego nie ma go na liście, skoro to jedna z najlepszych gier obecnego roku? Tytuł nie miał jednak wydania pudełkowego, a Epic Games Store także nie dzieli się danymi - stąd duże braki w obliczeniach.

Jeśli mowa o samym listopadzie, na czele było już Call of Duty: Modern Warfare 3. To piąty rok z rzędu, gdy kolejna odsłona tej serii ląduje na szczycie w tym miesiącu - w 2018 roku było to Red Dead Redemption 2. Hogwarts Legacy było trzecie, wspomagane wydaniem na Switch.

Read this next